Calgary - Boston 3:4Pastrňák nepolevuje, má další body! Úžasný večer pro Francouze a mladíka Kauta

Dadvid Pastrňák prožil se svým Bostonem další povedené představení. Tentokrát sice neskóroval, dvěma asistencemi ale výrazně pomohl k obratu na ledě Calgary. Svůj první bod si hned ve svém druhém zápase v NHL připsal mladý forvard Colorada Martin Kaut. Toho podpořil v brance famózním výkonem Pavel Francouz, který čistým kontem oslavil prodloužení smlouvy u týmu Avalanche. Jednou přihrávkou se na vítězství Rangers podílel také jiný mladý český útočník Filip Chytil.

Český útočník Colorada Martin Kaut (vlevo) v souboji s Brendonenm Guhlem z Anaheimu v zápase NHL.

Mašina se jménem David Pastrňák nezastavuje, stejně jako celé mužstvo Bruins. Po vítězství na ledě Calgary už vládnou svěřenci kouče Cassidyho celé soutěži dokonce s pětibodovým náskokem. V pátečním večeru se ale vítězství nerodilo vůbec lehce a Medvědi museli obracet nepříznivé skóre 1:3, které svítilo na tabuli už po necelých čtyřech minutách úvodní periody.

V brance Calgary dostal místo Davida Ritticha přednost Cameron Talbot a první třetina se mu, stejně jako jeho slovenskému protějškovi Halákovi, příliš nevydařila. A hned ve dvou brankách hostujícího celku v úvodní části měl prsty právě Pastrňák. Nejprve dobře dobruslil McAvoyův pokus o střelu a i když se mu v rychlosti zakončit nepodařilo, pro puk si dojel jeho dvorní parťák Patrice Bergeron, který se už nemýlil.

Ve druhém případě ukázal kanadský veterán opět úžasný přehled, když se podruhé nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a promptně dorazil nepřesný střelecký pokus havířovského rodáka. Hosté pak ještě do přvní přestávky vyrovnali, když se prosadila i třetí formace, konkrétně Charlie Coyle.

Zbývající dvě třetiny už ale po hříchu tolik vzrušení nenabídly a tak rozhodla branka hned z úvodu té druhé. Perfektně načasovanou tečí rozhodl Brad Marchand, tak aby ani tento člen úderné elitní formace nezůstal bodově pozadu... David Pastrňák se opět zlepšil v tabulce kanadského bodování, a to už na 86 bodů, jeho Boston navíc vládne NHL velmi suverénním způsobem.

Úžasný výkon Pavla Francouze, který tak poděkoval svému zaměstnavateli za novou dvouletou smlouvu, to vše ještě vylepšené o první body Martina Kauta v NHL. Takový byl český večer v Anaheimu.

A právě proto, že v utkání nakonec rozhodl jediný gól, se celý ansábl kolem Čechů v tomhle duelu točil nejvíce. Brankář Avalanche vychytal svojí vůbec první nulu v nejlepší lize světa, když si k ní pomohl 26 zákroky.

Martin Kaut naskočil do NHL bez velkého respektu a už ve svém druhém zápase připsal asistenci. V 37. minutě parádně vystihl rozehrávku soupeře a ideálně načasoval pas na J.T.Comphera, který rychlou střelou nedal Johnovi Gibsonovi v brance domácích žádnou šanci.

Velmi důležité vítězství slavili také hokejisté Rangers, kteří se pomalu dotahují na místa, která zajišťují účast v play off. Na ledě Caroliny vyhráli všechny třetiny a asistencí na brance Arťoma Panarina se prezentoval také český forvard Filip Chytil. Velmi solidním výkonem se odvděčil za důvěru ruský brankář Igor Šestorkin, který se objevuje mezi tyčemi Jezdců cím dal častěji.

Výsledky NHL:
Carolina - NY Rangers 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Branky: 24. B. McGinn, 46. Aho - 17. Zibanejad, 30. Fast, 37. Skjei, 42. Panarin (Chytil), 59. R. Strome. Střely na branku: 29:36. Petr Mrázek odchytal 58:25 minuty, inkasoval čtyři branky z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 88,57 procent. Diváci: 18 680. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Panarin (oba NY Rangers), 3. Slavin (Carolina)
NY Islanders - Detroit 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 6., 38. a 60. Eberle, 60. Komarov - 58. Mantha. Střely na branku: 40:22. Diváci: 13 917. Hvězdy zápasu: 1. Eberle, 2. Barzal, 3. Varlamov (všichni NY Islanders)
Chicago - Nashville 2:1 PP. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 50. a 65. DeBrincat - 35. Ekholm. Střely na branku: 38:43. Diváci: 21 878. Hvězdy zápasu: 1. DeBrincat, 2. Crawford (oba Chicago), 3. Rinne (Nashville)
Dallas - St. Louis 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
Branky: 57. Oleksiak - 6. Steen, 18. Perron, 23. Kyrou, 25. Schwartz, 43. Parayko. Střely na branku: 19:23. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Parayko, 2. Kyrou, 3. Allen (všichni St. Louis)
Calgary - Boston 3:4 (3:3, 0:1, 0:0)
Branky: 1. a 3. Backlund, 4. J. Gaudreau - 3. a 7. Bergeron (na obě Pastrňák), 13. Coyle, 21. Marchand. Střely na branku: 21:23. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. Backlund (Calgary), 2. Bergeron (Boston), 3. J. Gaudreau (Calgary)
Edmonton - Minnesota 3:5 (2:1, 1:2, 0:2)
Branky: 1. a 14. Nugent-Hopkins, 29. Draisaitl - 31., 51. a 59. Spurgeon, 9. Fiala, 26. Soucy. Střely na branku: 26:39. Diváci: 17 055. Hvězdy zápasu: 1. Spurgeon (Minnesota), 2. Nugent-Hopkins, 3. Yamamoto (oba Edmonton)
Anaheim - Colorado 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 37. Compher (Kaut). Střely na branku: 26:29. Pavel Francouz odchytal za Colorado celé utkání a z 26 střel neinkasoval. Diváci: 16 742. Hvězdy zápasu: 1. Gibson (Anaheim), 2. Burakovsky, 3. Francouz (oba Colorado)