Slavia - Opava 2:0Až trefa střídajícího Tecla vyhnala z Edenu nervozitu

32. Musa 1 : 0
84. Tecl 2 : 0

Povinnou výhru výhru si Slavia sice ve druhém jarním kole na konto připsala, v Edenu však měla s  Opavou (2:0) víc starostí, než sama čekala. A kdyby hostující Hrabina nevyrobil po půlhodině chybu, které Musa využil k vedoucímu gólu, kdo ví, zda by jich neměla ještě víc. Z vytrvalé územní převahy Pražanů se totiž mnoho šancí nerodilo, takže výhru jistil až střídající Tecl.

Fotbalisté Slavie se radují z branky

Omluvit se za týden starou prohru ve vršovickém derby Slavia samozřejmě chtěla, půlhodiny jí ovšem trvalo, než našla klíč na do té doby docela obstojně fungující defenzivu Opavy. Pak se ovšem dopustil Hrabina hloupé chyby a Musa to byl, kdo ji premiérovým gólem v sešívaném dresu odemkl. Pak už mělo být jen otázkou času, kdy přidají Pražané další branky.

Olayinka k tomu měl možnost už po pár desítkách vteřinách, ale ve stoprocentní šanci ani podruhé nepřekonal gólmana Fendricha. Tu první měl totiž už v 10. minutě, jenže brankář Slezanů si s jeho střelou poradil, stejně jako zlikvidoval následnou ránu Musy.

I z tohoto výčtu je zřejmé, že Trpišovského tým měl utkání ve své režii a Opavě toho příliš nedovolil. Snad jen v úvodu se nabídl hostům jakýsi náznak šance, ale Texl na centr Železníka nedosáhl.

Pak už hrála jen Slavia, v jejíž sestavě udělal trenér oproti úvodnímu jarnímu duelu u Botiče hned tři změny. Od začátku totiž postavil zimní posily Tijaniho a Zimu a na hřiště poslal pochopitelně uzdraveného Stanciua.

Slavia bojovala o ligové body proti Opavě

Deset minut po změně stran sice přidal Olayinka druhý gól jistoty, ale euforie domácích neměla dlouhého trvání. Sudí Ginzel za přispění videa totiž ex post branku neuznal, takže až šest minut před koncem střídající Tecl vyhnal z Edenu narůstající nervozitu a pojistil tři body.

V samém závěru měl ještě dvě další šance, ale tu první mu zmařil Hnaníček, který vykopl míč z brankové čáry, při druhé se vyznamenal brankář Fendrich.

22. kolo první fotbalové ligy:
Slavia Praha - SFC Opava 2:0 (1:0)
Branky: 32. Musa, 84. Tecl. Rozhodčí: Ginzel - Vitner, Novák - Ardeleanu (video). ŽK: Tijani - Hrabina, Železník, Rychlý, Hnaníček, Zapalač. Diváci: 16.319.
Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Tijani, Bořil - Zima, Ševčík - Olayinka (90.+1 Holeš), Stanciu, Provod (67. Masopust) - Musa (72. Tecl). Trenér: Trpišovský.
Opava: Fendrich - Hrabina (84. Hošek), Rychlý, Hnaníček, Žídek - Zavadil, Řezníček - Dordič, Texl (72. Juřena), Mondek (59. Zapalač) - Železník. Trenér: Balcárek