Č. Budějovice - Slavia 12:1Slavia utrpěla na ledě lídra debakl! Havířov si zajistil účast ve čtvrtfinále, Třebíč v předkole

Tohle je hořká českobudějovická dvanáctka a hokejisté Slavie už vědí, jak chutná. Lídr první hokejové ligy Motor si připsal rekordní výhru v sezoně druhé nejvyšší soutěže, pražský tým rozdrtil 12:1! Účast ve čtvrtfinále si zajistili díky vítězství 4:3 ve 26. kole nadstavby nad Litoměřicemi hokejisté Havířova, poslední volné místo v play off zabrala desátá Třebíč, která vyhrála v Prostějově 3:2 a dvě kola před koncem udržela osmibodový náskok před jedenáctým Frýdkem-Místkem.

Hokejisté Motoru České Budějovice deklasovali pražskou Slavii. (ilustrační foto)

Slavia pošesté za sebou nebodovala a má stále tříbodový náskok před Litoměřicemi. Její prohra v Českých Budějovice překonala největší debakl sezony, který schytala 17. února Kadaň v Třebíči (1:11). Čtyři branky a jednu asistenci si v dresu Motoru připsal Adam Raška, rovněž pět bodů za dva góly a tři přihrávky zaznamenal Zdeněk Doležal. Jihočeši už vedou před druhým Přerovem o 43 bodů.

Šanci na posun na druhé místo definitivně ztratil třetí Vsetín, který podlehl na ledě osmé Poruby 2:3. Ostravané vedli už v 15. minutě 3:0 díky brankám Jana Káni, Marka Špačka a Jiřího Brodka.

Havířov se díky úspěchu proti Litoměřicích posunul ze šestého na páté místo před Slavii a právě Stadionu unikl na rozdíl šesti bodů. Slezané od sedmé minuty prohrávali po přesilovkovém gólu Martina Kadlece, ale ještě v první třetině vyrovnal Erik Němec a po 11 sekundách druhého dějství otočil stav Tomáš Dajčar.

Litoměřice se ve 25. minutě během 22 sekund vrátily do vedení. Další přesilovku využil Kadlec a vzápětí se prosadil Fin Kristian Kangas. Výhru na stranu Havířova strhl dvěma góly Petr Fridrich, který ve 27. minutě vyrovnal a za 129 sekund rozhodl. Havířov doplnil ve čtvrtfinále České Budějovice, Přerov, Vsetín a Chomutov.

Třebíč v Prostějově prohrávala od čtvrté minuty po brance Tomáše Divíška. Ve druhém dějství ale otočili stav Michal Vodný, který využil přesilovou hru, a Karel Nedbal. Před polovinou utkání ještě vyrovnal Tomáš Jandus, ale v čase 41:43 zajistil v početní výhodě Horácké Slavii potřebné vítězství Lukáš Nedvídek.

Frýdku-Místku tak už nebyla nic platná ani vysoká výhra 9:1 v Kadani. Shodně pěti body za dva góly a tři asistence k ní pomohli David Klimša a Petr Kafka.

26. kolo nadstavby první hokejové ligy:
O pořadí v play off:
Havířov - Litoměřice 4:3 (1:1, 3:2, 0:0)
Branky: 27. a 29. Fridrich, 15. E. Němec, 21. Dajčar - 7. a 25. M. Kadlec, 25. Kangas. Rozhodčí: Veselý, Pilný - Bartek, Dohnal. Vyloučení: 6:4, navíc O. Procházka (Havířov) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 1232.
Poruba - Vsetín 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)
Branky: 5. J. Káňa, 13. M. Špaček, 15. Brodek - 31. Březina, 54. Kucharczyk. Rozhodčí: Koziol, Cabák - Lukš, Gančarčík. Vyloučení: 7:7, navíc Hudeček (Poruba) 10 min. Bez využití. Diváci: 854.
Motor České Budějovice - Slavia Praha 12:1 (3:1, 6:0, 3:0)
Branky: 10., 27., 37. a 43. Raška, 15. a 30. Z. Doležal, 12. Vydarený, 22. Karabáček, 26. Plášil, 28. Babka, 45. Suchánek, 58. Prokeš - 3. Kuťák. Rozhodčí: Wagner, Jaroš - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 2:3, navíc Gilbert (České Budějovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 5764.
O účast v předkole play off:
Jihlava - Benátky nad Jizerou 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
Branky: 2. Fronk, 4. Anděl, 9. Skořepa, 38. Chlubna, 52. J. Holý. Rozhodčí: Pavlovič, Ondráček - Štofa, Beneš. Vyloučení: 5:2, navíc J. Pohl (Jihlava) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 811.
Sokolov - Ústí nad Labem 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 29. Osmík, 54. Hašek, 60. T. Rohan - 12. P. Svoboda. Rozhodčí: J. Doležal, Zubzanda - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 469.
Prostějov - Třebíč 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 4. Divíšek, 30. T. Jandus - 27. Vodný, 29. Nedbal, 42. Nedvídek. Rozhodčí: Dědek, Obadal - Zedník, Kučera. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:2. Diváci: 320.
Kadaň - Frýdek-Místek 1:9 (0:2, 0:5, 1:2)
Branky: 49. Wojnar - 4. a 36. Klimša, 29. a 38. P. Kafka, 33. a 51. Tomi, 5. Eret, 22. Bartko, 48. Matiaško. Rozhodčí: Kostourek, Jechoutek - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 5:2, navíc Trefný 5 min. a do konce utkání, Wágner (oba Kadaň) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 196.