Drama až do konce! Ve hře o sestup z extraligy zůstávají namočeny tři týmy

mm, škvSport.cz

Fanoušci si přijdou na své! V závěrečném pátečním 52. kole základní části hokejové Tipsport extraligy se budou rvát o záchranu tři týmy - Kladno, Litvínov a Pardubice. V úterních soubojích Jágr a spol. v dramatickém zápasu udolali Mladou Boleslav 3:2, zatímco Severočeši vyšli naprázdno v Olomouci (1:3) a Pardubice prohrály doma 1:2 v prodloužení s pražskou Spartou. Z původního kvarteta ohrožených tak mohou záchranu slavit kolo před koncem jen ve Vítkovicích, které deklasovaly mladý tým Karlových Varů 8:2.

Kladno stále žije. Jsme rádi, že to teď máme ve svých rukách, říká trenér David ČermákVideo: Sport.cz

Matematika hovořila jasně: pokud Kladno v domácím zápase s Mladou Boleslaví nezíská alespoň o bod víc než minimálně jeden z trojice Pardubice, Vítkovice, Litvínov, zamíří Rytíři po roce zpátky do první ligy. Jenže Středočeši hrozbu odvrátili!

Kladenští urvali všechny tři body, za stavu 1:2 nejprve vyrovnal a v závěrečné třetině vystřelil týmu naději na záchranu obránce Brady Austin. Litvínov naopak těsné vedení v Olomouci neudržel a s Hanáky vyšel naprázdno i počtvrté v sezoně. Pardubice sice dotáhly duel se Spartou alespoň do prodloužení, ale potřebný druhý bod, který by jim už dnes zajistil záchranu, nepřidaly. A tak zůstávají dál v nejistotě.

Jaromír Jágr z Kladna během utkání 51. kola Tipsport extraligy proti Mladé Boleslavi.

Kladno i Verva se před závěrečným kolem srovnaly na 60 bodech, jejich vzájemný zápas bude v pátek pro oba celky Utkáním roku. Pardubice nasbíraly zatím o bod více, ale vyhráno ještě nemají. Kladno má sice s oběma konkurenty horší bilanci vzájemných zápasů, pokud by ale vyhrálo v Litvínově za tři body, zachrání se a sestoupí Verva. Pokud by Jágrova družina vyhrála v prodloužení či po samostatných nájezdech a Východočeši neuhrají ani bod proti Kometě, sestoupí Pardubice vinou horších zápasů s Litvínovem.

Brankář Pardubic Pavel Kantor kryje střelu Jana Buchteleho ze Sparty.

Vítkovice si s chutí zastřílely

Zřetelně nejlehčí úlohu se záchranou měly Vítkovice. Karlovy Vary, proti nimž Ridera neuhrála v sezoně v předchozích třech zápasech ani bod, totiž dorazily na Moravu s řadou juniorů, s vysvětlením, že jde o jejich otestování. Po úvodní třetině bylo hotovo...

Domácí přestříleli jen v úvodní dvacetiminutovce soupeře 14:1 a do šaten šli k první pauze s náskokem 3:0. Vítkovice nakonec zdemolovaly mladý tým 8:2.

Gólová radost hokejistů Vítkovic.

Pátek vyřeší i tajenku o tom, kdo na druhém místě doprovodí vítěze základní části z Liberce do Ligy mistrů. Nejvýhodnější pozici má zatím Plzeň (92 bodů), která díky Kantnerovu hattricku otočila k výhře 3:2 souboj s brněnskou Kometou. S dvoubodovým odstupem budou číhat na svoji šanci Třinec (vyhrál v repríze finále z loňského roku v Liberci 4:0 a přivítá právě Západočechy) a pražská Sparta.

Vítkovice - Karlovy Vary 8:2
Branky: 27. a 30. J. Hruška, 4. a 47. T. Kubalík, 9. R. Veselý, 14. Mallet, 31. O. Roman, 39. Werbik - 51. Tureček, 56. Šik
Liberec - Třinec 0:4
Branky: 1. Martin Růžička, 26. M. Stránský, 38. Marcinko, 57. Chmielewski
Plzeň - Brno 3:2
Branky: 16., 37. a 45 Kantner - 2. Červený, 12. Střondala
Zlín - Hradec Králové 3:2
Branky: 17. Claireaux, 26. Dufek, 31. Honejsek - 36. F. Pavlík, 44. Lev