Basketbalistky Hradce Králové utnuly dlouhou vítěznou šňůru Žabin

Brno

Basketbalistky Hradce Králové utnuly 19 soutěžních zápasů trvající vítěznou sérii brněnských Žabin. Ve 3. kole ligové nadstavby zvítězily na palubovce vicemistra a vítěze Českého poháru 58:57.

Ilustrační foto.

Žabiny naposledy poznaly hořkost porážky 11. prosince, od té doby v domácí soutěži, Českém poháru, Středoevropské lize i Evropské ženské lize pouze vyhrávaly. Na Lvice sice v základní části dvakrát nestačily, v lednu je ale porazily po dvou prodlouženích ve finále Českého poháru.

V prvním vzájemném měření sil v nadstavbě vedly Brňanky většinu prvního poločasu, ale před velkou přestávkou převzal taktovku soupeř. V poslední části Východočešky téměř ztratily devítibodový náskok a Natálie Stoupalová měla možnost z trestných hodů dokonce vyrovnat, ale proměnila jen jeden. Oporou vítězek byla Klára Marečková se 14 body a osmi doskoky. V domácím dresu posila Richelle Van Der Keijlová při premiéře po příchodu ze Slavie zaznamenala 11 bodů a 10 doskoků.

Lvice udržely vedení ve skupině A o bod před KP Brno, které porazilo Slavii jasně 95:61. Gabriela Andělová se na tom podílela 22 body a 10 doskoky, 22 bodů dala i Michaela Stará. Gabrielle Greenová přidala 15 bodů a 10 doskoků.