Rána jako z děla. Běloruský fotbalista předvedl parádní trefu

Borisov/Praha

Fotbaloví fanoušci po celém světě si už nějakou dobu zvykají, že ligy jsou kvůli pandemii koronavriu pozastavené. To ovšem neplatí o běloruské nejvyšší soutěži. Parádním gólem z přímého volného kopu se tak mohl v rámci 3. kola mezi Smolevči a Vitebskem prezentovat obránce Jevgenij Klopotskij. Jediná trefa utkání málem protrhla síť za zády domácího gólmana.

Běloruská liga o víkendu navzdory pandemii koronaviru pokračovala 3. kolem. Ilustrační foto

Šestadvacetiletý Klopotskij otevřel skóre utkání v 25. minutě prvního poločasu. Rozhodl tím o vítězství hostů 1:0.

A gól to byl parádní. Klopotskij se k zahrání přímého volného kopu postavil ze vzdálenosti kolem pětadvaceti metrů. Jeho nekompromisní rána pravačkou letěla na bránu s takovou intenzitou, že pro domácího brankáře Alexandra Filtsova byla až příliš velkým soustem.

Běloruská Vysšaja liga zatím navzdory šíření nemoci Covid-19 pokračuje ve svém programu. Tamní fotbalová federace se sice rozhodla ihned pozastavit juniorské a mládežnické soutěže, mužských kategorií se ale opatření netýká.

S takovým scénářem ale nesouhlasí běloruští fotbaloví příznivci. Fanouškovské skupiny dvou klubů chtějí kvůli hrozbě nákazy koronavirem zápasy bojkotovat.