Slovácko - Bohemians 1905 1:2Klokani vezou do odvety nadějnou výhru, oba jejich góly posvětil videorozhodčí

15. Vacek 0 : 1
45. Havlík 1 : 1
87. Hronek 1 : 2

Uherské Hradiště

V prvním semifinálovém duelu ligové nadstavby ve skupině o Evropu zvítězili fotbalisté Bohemians 1905 na Slovácku 2:1, oba jejich góly musel ovšem posvětit videorozhodčí kvůli možnému ofsajdu. Poprvé v 15. minutě při trefě Kamila Vacka, podruhé v 87. minutě, kdy skóroval Petr Hronek. Za domácí v nastavení první půle vyrovnal Marek Havlík.

Hráči Bohemians se radují z gólu v Uherském Hradišti.

Domácí prohráli potřetí za sebou a podruhé po deseti dnech s Bohemians 1905, kteří naopak vyhráli sedmý z osmi posledních zápasů. Odveta se hraje v sobotu 27. června ve vršovickém Ďolíčku a vítěz semifinále se utká s lepším z dvojice České Budějovice - Mladá Boleslav.

Domácí tým vstoupil do utkání velmi aktivně, s velkým nasazením a chutí odčinit předchozí nezdary. Výsledkem úvodního náporu bylo břevno, orazítkované po hlavičce Dvořáka, jemuž míč na hlavu posadil Reinberk.

Zleva Jan Vodháněl z Bohemians, brankář Bohemians Roman Valeš a Petr Reinberk ze Slovácka.

Hosté bez zdravotně indisponovaného střelce Pulkraba zahrozili po čtvrthodině rychlým brejkem po ose Bartek, Nečas. Míč se po centru dostal k Vackovi, který jej poslal do sítě, ale platnost gólu po signalizovaném ofsajdu potvrdilo až video.

Ve vzdušném souboji Stanislav Hofmann (vlevo) ze Slovácka a Jakub Nečas z Bohemians.

Slovácko se brzy z inkasované branky otřepalo, snažilo se vyvíjet tlak na obranu soupeře, nicméně mu chyběla přesnost ve finální fázi a také moment překvapení. I proto neměl brankář Valeš do konce první půle moc práce. Přesto se moravský tým dočkal vyrovnání, když v nastaveném čase napřáhl z 25 metrů Havlík a umístil míč přesně k tyči.

Domácí gól evidentně povzbudil a ve 47. minutě pálil tvrdě Navrátil, ale Valeš jeho ránu s obtížemi vyrazil. Na druhé straně se zase po brejku vytáhl Porcal, když zlikvidoval nájezd Nečase.

Václav Jurečka ze Slovácka se probíjí obranou Bohemians.

Další fáze hry byla charakterizována především častými souboji ve středu hřiště, tvrdými zákroky a jen minimem pohledných akcí. Míč měli na kopačkách daleko více domácí, ovšem střely Sadílka ani Reinberka se gólově neujaly.

Rozuzlení duelu přišlo v 87. minutě, kdy se za obranou Slovácka ocitl Hronek, dal gól i přes zvednutý praporek asistenta, jenže hlavní sudí branku po konzultaci s videosudím uznal a hosté tak mohli slavit trochu šťastné vítězství.

Nadstavba první fotbalové ligy - úvodní utkání semifinále skupiny o Evropu:
1. FC Slovácko - Bohemians Praha 1905 1:2 (1:1)
Branky: 45.+2 Havlík - 15. Vacek, 87. Hronek. Rozhodčí: Rejžek - Vlasjuk, Klupák - Berka (video). ŽK: Dvořák, Hofmann, Havlík - Ljovin, Vacek, Bartek, Hronek, Valeš. Diváci: 1800 (limit 2500 na stadionu).
Slovácko: Porcal - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Divíšek - Daníček, Havlík - Kalabiška (54. Sadílek), Dvořák (82. Kohút) Navrátil - Jurečka (60. Zajíc). Trenér: Svědík.
Bohemians 1905: Valeš - Dostál, Köstl, Hůlka, Bartek - Jindřišek, Ljovin - Hronek (90. Krch), Vacek (70. Květ), Vodháněl (80. Ugwu) - Nečas (70. Mosquera). Trenér: Klusáček.