Brno - Chrudim 3:2Brno i v oslabení porazilo Chrudim a snížilo ztrátu na Pardubice

Fotbalisté Brna i v oslabení dnes ve druhé lize porazili 3:2 Chrudim a na druhém místě tabulky stáhli náskok prvních Pardubic na tři body. Vedoucí Východočeši však k utkání 25. kola nastoupí až v pondělí, kdy doma v derby přivítají pátý Hradec Králové.

Fotbalisté Brna se radují z branky.

Chrudim se v Brně ujala vedení, ale Zbrojovka ještě do přestávky otočila skóre zásluhou Dreksy a Růska. V nastavení prvního poločasu sice dostal červenou kartu Fousek a Dostálek toho po hodině hry využil k vyrovnání, Zbrojovka ale i v oslabení potvrdila roli favorita. O její výhře rozhodl v 75. minutě Čermák.

Brno tak jako jediný tým druhé ligy v této sezoně doma ještě neprohrálo a celkem natáhlo sérii bez porážky na 12 zápasů. Na druhém místě tabulky má Zbrojovka 54 bodů a od první příčky, která jako jediná zaručuje přímý postup do nejvyšší soutěže, ji dělí tři body.

Třetí místo, jež jako poslední zaručuje účast v baráži, patří Žižkovu. Viktoria dnes remizovala bez branek s Vyšehradem a od Dukly, jenž naopak díky dvěma Kozmovým gólům otočila duel v Prostějově a vyhrála 3:2, ji dělí jediný bod. Přiblížit se jí může i Hradec, jenž před derby s Pardubicemi ztrácí na pátém místě čtyři body.

O bod zpět je šestá Jihlava, která uspěla 3:1 na hřišti předposledního Sokolova a bodovala po sérii tří porážek. K vítězství Vysočině pomohl jednou brankou i Klobása a s 11 zásahy rozšířil čtveřici nejlepších střelců druhé ligy. Spolu s ním se o vedení dělí Čvančara z Vyšehradu, Matějka z Ústí nad Labem, Přichystal z Brna a Vlkanova z Hradce.

25. kolo druhé fotbalové ligy:
Brno - Chrudim 3:2 (2:1)
Branky: 22. Dreksa, 39. Růsek, 75. Čermák - 14. Trávníček, 56. Dostálek. Rozhodčí: Ginzel - Kotalík, Pečenka. ŽK: Dreksa, Šural, Čermák - Vašulín, Trávníček, Vencl, Sixta, Krištof. ČK: 45.+1 Fousek (Brno). Diváci: 2320 (limit 2500 osob na stadionu).
Vyšehrad - Žižkov 0:0
Rozhodčí: Zelinka - Paták, Kotík. ŽK: Otáhal, Laňka, Suchan, Jablonský, Bašič - Březina. Diváci: 90 (limit 2500 osob na stadionu).
Vlašim - Varnsdorf 2:1 (2:0)
Branky: 28. a 35. Záviška - 53. Kouřil. Rozhodčí: Cihlář - Mojžíš, Bureš. ŽK: Fotr, Broukal - Heppner, Kouřil. Diváci: 460 (limit 2500 osob na stadionu).
Sokolov - Jihlava 1:3 (0:1)
Branky: 70. Vávra z pen. - 36. Smejkal, 63. Klobása, 76. Rajmund. Rozhodčí: Černý - Podaný, Vodrážka. ŽK: Fryšták, Vondra, Čihák - Fortelný. Diváci: 405 (limit 2500 osob na stadionu).
Prostějov - Dukla 2:3 (2:2)
Branky: 6. Rolinc, 14. Zapletal - 43. a 49. Kozma, 8. Preisler. Rozhodčí: Adámková - Mikeska, Lakomý. ŽK: Slaměna, Stříž, Zapletal - Chlumecký, Doumbia, Souček. Diváci: 540 (limit 2500 osob na stadionu).