Turnaj PGA v Hilton Head vyhrál Simpson s rekordním skóre

Druhý turnaj golfové PGA Tour po koronavirové pauze vyhrál v Hilton Head Američan Webb Simpson. RBC Heritage ovládl s rekordním skóre -22 a sedmé trofeje z okruhu v kariéře se otec pěti dětí dočkal symbolicky v Den otců. Ve stejný sváteční den před sedmi lety opanoval i major US Open.

Druhý turnaj golfové PGA Tour po koronavirové pauze vyhrál v Hilton Head Američan Webb Simpson.

"Tehdy cestou na tiskovou konferenci jsem volal svému tátovi. Jen se smál, jak byl šťastný. Dnes mi jeho smích chybí," řekl čtyřiatřicetiletý Simpson. Na Den matek zase v roce 2018 vyhrál Players Championship. "Tehdy to bylo zvláštní a emotivní, protože krátce předtím mi táta umřel," vzpomínal.

Na turnaji RBC Heritage, který v posledním kole takřka na tři hodiny přerušila bouřka, se Simpson dělil po sobotě o vedení se třemi soupeři. Nakonec porazil o jednu ránu Mexičana Abrahama Ancera a s výsledkem -22 pokořil o dva údery rekord turnaje Briana Gaye z roku 2009.

"Byl to bláznivý a hodně dlouhý den," řekl Simpson, jenž předvedl birdie na třech z posledních čtyř jamek. Poslední kolo obešel s výsledkem -7 a v této sezoně získal druhý titul po únorovém Phoenix Open. Ve světovém žebříčku si polepšil z devátého místa na páté.

Turnaj v Jižní Karolíně se obvykle koná v dubnu týden po Masters, ale kvůli pandemii koronaviru byl přeložen. PGA Tour po nucené pauze bude pokračovat v tomto týdnu turnajem Travelers Championship v Cromwellu, kam ještě diváci nebudou mít přístup.

Golfový turnaj RBC Heritage série PGA Tour v Hilton Head (par 71, dotace 7,1 mil. dolarů):