Bizarní vlastňák v NHL. Finský brankář byl bezmocný

Edmonton/Praha

Třemi góly v rozmezí necelých osmi minut rozhodli hokejisté Arizony v úvodní třetině o své výhře v prvním utkání série kvalifikace play off NHL proti Nashvillu. A hlavně trefa švédského kapitána Kojotů Olivera Ekmana-Larssona, která zlomila bezbrankový stav, byla hodně kuriózní a šťastná...

Finský gólman Nashvillu Jusse Saros inkasuje kuriózní gól v zápase s Arizonou.

Ekman-Larsson napřáhl poblíž modré čáry u střídačky Predátorů, střela se mu ale příliš nepovedla. Jenže to ho nakonec vůbec nemuselo mrzet, protože kotouč po sérii odrazů nakonec skončil za zády bezmocného finského gólmana Sarose.

Puk nejprve lehce nadzvedl čepelí hole útočník Nashvillu Turris, následně se odrazil od těla jeho spoluhráče Duchenea, aby přeplachtil i rameno Sarose a skončil v síti.

Přestože se Nashville za nepříznivého stavu 0:3 probudil a náskok Arizony začal stahovat, obrat ve skóre se mu nepodařil a první utkání série hrané na tři vítězné zápasy prohrál 3:4.