Motokrosař Polák bodoval při restartu MS v Lotyšsku

Kegums

Motokrosař Petr Polák vybojoval při restartu mistrovství světa čtyři body ve Velké ceně Lotyšska a 17. místem z druhé jízdy si vytvořil nové osobní maximum. Druhý Čech na startu Jakub Terešák na body nedosáhl. V Kegumsu se šampionát rozjel po pětiměsíční koronavirové pauze a tamní trať bude dějištěm dalších Grand Prix i ve středu a v neděli.

Ilustrační snímek.

Devatenáctiletý Polák, jenž dosud nejlépe skončil v závodě MS vloni dvakrát osmnáctý, bodoval podruhé v sezoně, v březnové nizozemské GP byl jednou devatenáctý. Vloni absolvoval premiérový rok mezi elitou jako člen českého týmu JD 191 KTM Racing a ve třídě MX2 nasbíral dvanáct bodů, nyní má v barvách švýcarské stáje IXS MXGP po třech závodech polovinu tohoto počtu.

V Kegumsu si díky prvnímu a druhému místu upevnil vedení v klasifikaci MX2 Francouz Tom Vialle. V královské MXGP zaznamenal stejnou bilanci Nizozemec Glen Coldenhoff, ale v čele šampionátu je po dvou čtvrtých místech nadále jeho krajan Jeffrey Herlings.

V provizorním kalendáři motokrosového MS má nyní termín ještě 13 závodů. Pandemii koronaviru padla za oběť například česká Grand Prix v Lokti či Motokros národů. Vedle Kegumsu absolvují jezdci takzvaný triple během sedmi dnů také v říjnu v belgickém Lommelu.