Plzeň - Kladno 3:1Rytíři v Plzni vedli, výhru slaví Indiáni. Liberec je na lopatkách, stačil jediný gól

Letní hokejový pohár Generali Česká Cup měl v pátek na programu dva zápasy. V prvním duelu vyhrála Plzeň nad kladenskými Rytíři 3:1. Liberec podlehl Litvínovu fotbalovým výsledkem 0:1. Duel rozhodl ve 24. minutě Zdráhal.

Zleva Matyáš Kantner z Plzně a brankář Petr Jiroušek z Kladna.

Plzeňští hokejisté si po domácí porážce se Spartou 1:5 spravili trochu chuť v duelu s Jágrovým Kladnem. Rytíři šli sice do vedení, ale radost jim vydžela jen pár sekund, protože rychle na 1:1 srovnal Pour.

Pak už stříleli branky jen Indiáni. Ještě před druhou přestávkou urval náskok pro Plzeň kanonýr Gulaš, aby výsledek pečetil v poslední minutě Kantner.

Liberec ve čtvrtek hrál v Mladé Boleslavi a odjel s debaklem 2:8. Tygři teď prohráli i doma s Litvínovem. Jejich defenziva sice fungovala daleko lépe, protože Tygři inkasovali jediný gól, ale v útoku propadli a prohráli 0:1.

Generali Česká Cup
Plzeň - Kladno 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 30. Pour (Vráblík, Kodýtek), 37. Gulaš (P. Musil, Jiříček), 60. Kantner - 29. Bílek. Rozhodčí: R. Svoboda, Šindel - Malý, Jelínek. Vyloučení: 5:6, navíc Sorokin (Kladno) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 563.
Liberec - Litvínov 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka a nahrávky: 24. P. Zdráhal (Jarůšek, L. Doudera). Rozhodčí: Hodek, Micka - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 1130