Kladno - Kolín 7:1Kladno rozstřílelo Kolín, Plekanec pomohl třemi body

Kladno/Praha

Hokejisté Kladna vyhráli v úvodním kole první hokejové ligy nad Kolínem 7:1 a třemi body za gól a dvě asistence k tomu přispěl útočník Tomáš Plekanec, který se do týmu Rytířů vrátil z rodinných důvodu z extraligové Komety Brno. V sestavě Středočechů chyběl osmačtyřicetiletý hrající majitel Jaromír Jágr, jenž se zařadí do hry později v sezoně.

Tomáš Plekanec nastoupil za Kladno a připsal si tři body.

Kladno, které po sezoně v extralize sestoupilo, s nováčkem druhé nejvyšší soutěže prohrávalo od 12. minuty po brance Václava Jantovského. Za 50 sekund ale vyrovnal Marek Račuk a v 17. minutě otočil stav v přesilové hře Adam Kubík, který si v utkání připsal stejně jako Plekanec tři body.

Ve druhé třetině zvýšili náskok opět Kubík s Plekancem a v závěrečném dějství se ještě prosadili dvakrát Tomáš Pitule a jednou Račuk, který také skóroval v utkání dvakrát.

Další nováček Šumperk také utrpěl debakl a podlehl na ledě Vsetína 0:6. Valachy dostal do vedení v 18. minutě v přesilové hře Roman Půček a v druhé třetině během 45 sekund zvýšili Sebastian Gorčík a Branislav Řehuš. V závěrečném dějství se prosadili ještě opět Gorčík, Roman Vlach a znovu Řehuš. S 25 zásahy udržel čisté konto David Gába.

Sokolovu zařídil výhru 2:1 v Havířově dvěma góly útočník Jaromír Kverka. Nejdříve ve 27. minutě otevřel skóre, ještě ve druhém dějství vyrovnal Jakub Doktor a v čase 46:22 Kverka vstřelil vítězný gól.

Poruba vykročila za vítězstvím nad Benátkami nad Jizeru 3:1 už po 27 sekundách díky gólu Marka Sikory. Před polovinou úvodní části odpověděl Kryštof Hrabík, ale v čase 45:45 vrátil ostravskému celku náskok Lukáš Endál a vteřinu před koncem dovršil výsledek při power play do prázdné branky Petr Kanko.

Jihlava vstoupila do sezony výhrou nad Prostějovem 3:2. Všechny branky padly ve druhém dějství. Nejdříve 23 sekund po první pauze otevřel skóre Tomáš Čachotský, potom otočili stav Daniel Vachutka a Dominik Hrníčko. Jestřábi ale doplatili na vyloučení Tomáše Drtila a Hrníčka. Ve 34. minutě v početní výhodě pěti proti třem se prosadil Jiří Fronk a za 34 sekund rozhodl v pokračující klasické přesilovce Matěj Zadražil.

V předehrávce 30. kola zvítězily Litoměřice nad Třebíčí 4:3 v prodloužení. Hostující Horáckou Slavii dostal do vedení ve čtvrté minutě v přesilovce Ladislav Bittner, ale ještě v první třetině otočili stav Matěj Beran, David Vitouch a Patrik Miškář, který využil početní výhodu. Ve druhé části vyrovnali Václav Krliš se Šimonem Szathmárym, jenž se trefil také v přesilovce. V čase 61:36 rozhodl svým druhým gólem v utkání Miškář.

1. kolo první hokejové ligy:
Kladno - Kolín 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)
Branky: 13. a 48. Račuk, 17. a 24. Kubík, 42. a 49. Pitule, 27. Plekanec - 12. Jankovský. Rozhodčí: Bejček, Valenta - Flegl, Beneš. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváci: 1670.
Vsetín - Šumperk 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)
Branky: 26. a 48. Gorčík, 26. a 57. Rehuš, 18. Půček, 54. R. Vlach. Rozhodčí: Kašík, Cabák - Bartek, Konvička. Vyloučení: 2:1, navíc Šilhavý (Vsetín) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1670.
Havířov - Sokolov 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 37. J. Doktor - 23. a 47. Kverka. Rozhodčí: Fiala, Koziol - Gančarčík, Hranoš. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 933.
Poruba - Benátky nad Jizerou 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 1. Sikora, 46. Endál, 60. Kanko - 10. Hrabík. Rozhodčí: Vrba, Čech - Otáhal, Dohnal. Vyloučení: 4:6, navíc Hotěk (Poruba) 10 min. Bez využití. Diváci: 628.
Jihlava - Prostějov 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)
Branky: 21. Čachotský, 35. Fronk, 36. M. Zadražil - 21. Vachutka, 33. Hrníčko. Rozhodčí: Doležal, Marek - Polák, Zídek. Vyloučení: 3:4, navíc M. Zadražil (Jihlava) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 714.
Předehrávka 30. kola:
Litoměřice - Třebíč 4:3 v prodl. (3:1, 0:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 14. a 62. Miškář, 11. M. Beran, 13. D. Vitouch - 4. Bittner, 27. Krliš, 39. Szathmáry. Rozhodčí: Petružálek, Jaroš - Bosák, Kokrment. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Diváci: 650.