Thiem - Ruud 6:4, 6:3, 6:1Thiem i Halepová dál procházejí Roland Garros bez ztráty setu

Paříž/Praha

Vítěz US Open Dominic Thiem neztratil ani ve třetím utkání na antukovém Roland Garros set. Rakouský tenista měl s Norem Casperem Ruudem problém jen v úvodu utkání a po výhře 6:4, 6:3, 6:1 postoupil do osmifinále. Bezchybnou bilanci dál drží i nejvýše nasazená Rumunka Simona Halepová, která ve 3. kole deklasovala Američanku Amandu Anisimovovou 6:0, 6:1.

Rakušan Dominic Thiem se raduje po postupu přes Caspera Ruuda.

Barbora Krejčíková bude dnes hrát 3. kolo s Bulharkou Cvetanou Pironkovovou a Kateřina Siniaková s pátou nasazenou Kiki Bertensovou z Nizozemska. Momentálně ale program v Paříži na nezastřešených kurtech přerušil déšť.

Šampionka Roland Garros z roku 2018 Halepová dokonale oplatila devatenáctileté Anisimovové loňskou čtvrtfinálovou porážku. Na kurtu se zdržela jen 54 minut a prodloužila svou rekordní vítěznou sérii na 17 zápasů.

Rumunská tenistka Simona Halepová zetím na French Open potvrzuje roli favoritky.

Její příští soupeřkou bude další devatenáctiletá hráčka Iga Šwiateková z Polska. Přemožitelka Markéty Vondroušové z prvního kola ukončila nadějné vystoupení někdejší wimbledonské finalistky Eugenie Bouchardové, do osmifinále už postoupila také třetí nasazená Elina Svitolinová z Ukrajiny.

Květa Peschkeová s Demi Schuursovou z Nizozemska se staly prvními osmifinalistkami čtyřhry. Turnajové šestky porazily ve 2. kole americko-australskou dvojici Alison Riskeová, Ajla Tomljanovicová 6:4 a 6:3.