Altmaier - Berrettini 6:2, 7:6, 6:4Šok pro italskou hvězdu, Berrettini nestačil na 186. hráče světa. V osmifinále French Open je Rublev

pan, rjmČTKSport.cz

Do osmifinále French Open postoupil po hladké výhře nad Jihoafričanem Kevinem Andersonem 6:3, 6:2, 6:3 Andrej Rublev. Velkým překvapením naopak skončil duel mezi osmým hráčem světa Matteem Berrettinim, který nestačil na 186. hráče světa Němce Daniela Altmaiera a podlehl mu ve třech setech 2:6, 6:7 a 4:6. Srb Novak Djokoič, který je turnajovou jedničkou, přehrál ve třech setech Kolumbijce Galána 6:0, 6:3 a 6:2.

Daniel Altmaier zaskočil favorizovaného Bererttiniho

Dvaadvacetiletý Daniel Altmaier v prvním setu dvakrát sebral favorizovanému Berrettinimu servis, sám byl naopak na podání bezchybný a sadu tak dovedl k výhře 6:2.

Velká bitva se rozpoutala o druhý set. Dlouho to vypadalo, že Berrettini začne potvrzovat roli favorita, když hned v úvodní hře uspěl poprvé na returnu. Své vedení držel Ital až do stavu 5:4, sadu však dopodávat nedokázal. V tiebreaku byl následně lepší Altmaier a šel do vedení již 2:0 na sety.

Matteo Berrettini na svého soupeře nestačil

Ani v třetím dějství se osmý hráč světa role velkého favorita nechopil. Za stavu 2:2 znovu přišel o servis a mladý soupeř si již senzaci ujít nenechal. Po setech 6:2, 7:6 a 6:4 tak slaví překvapivý postup do osmifinále, kde vyzve Pabla Carreňa-Bustu, který ve španělském derby zdolal Roberta Bautistu 6:4, 6:3, 5:7 a 6:4.

Rublev slaví klidný postup

Roli favorita naopak splnil Andrej Rublev v zápase proti o dvanáct let staršímu Kevinu Andresonovi. Ruský tenista ani jednou v utkání nepřišel o servis, sám byl naopak na returnu úspěšný pětkrát a po hodině a 36 minutách slavil výhru 6:3, 6:2, 6:3.

O čtvrtfinále bude Rublev hrát s vítězem s Maďarem Martonem Fuscovicsem, který si poradil s brazilským tenistou Monteirou hladce 7:5, 6:1, 6:3. Roli favorita potvrdil i Stefanos Tsitsipas, kterému za stavu 6:1, 6:2 a 3:1 vzdal utkání Slovinec Aljaž Bedene.

Podobným výsledkem skončil i zápas Grigora Dimitrova se Španělem Carballesem Baenou, když bulharskému favoritovi vzdal jeho soupeř za stavu 1:6, 3:6 pro Dimitrova.

Andrej Rublev si ve třetím kole poradil s Kevinem Andresonem

První hráč světa Novak Djokovič postoupil pojedenácté za sebou do osmifinále Roland Garros, čímž vyrovnal rekordní počin Rogera Federera a Rafaela Nadala. Srbský favorit si poradil s Kolumbijcem Danielem Galánem snadno 6:0, 6:3, 6:2. Dalším soupeřem Djokoviče na jeho cestě za druhým pařížským triumfem a 18. grandslamovým titulem bude Rus Karen Chačanov.

Ze hry venku je přemožitelka Karolíny Plíškové z druhého kola a vítězka French Open z roku 2017 Jelena Ostapenková, která nestačila na Španělku Badosaovou 4:6, 3:6.