Hradecké basketbalistky drží krok s USK, příště se utkají spolu

Basketbalistky Hradce Králové porazily v repríze lednového semifinále Českého poháru Slavii Praha 83:76 a po třech odehraných zápasech drží dál stoprocentní bilanci. Už v pátek ale budou hostit USK Praha, který snadno potvrdil roli favorita v Chomutově a také si připsal třetí vítězství (84:76).

Ilustrační foto.

Hradecké Lvice během druhé čtvrtiny stáhly dvanáctibodovou ztrátu, pak už před sebe soupeře nepustily a porazily Slavii v sedmém soutěžním utkání za sebou. Pod výhru se podepsala 23 body a 13 doskoky pivotka Klára Marečková.

USK nastoupil v Chomutově se sedmi hráčkami a v prvním poločase jeho obrana umožnila soupeři dát jen 14 bodů. Marija Režanová zaznamenala 18 bodů a 10 doskoků.

Vítězný vstup do ligy po koronavirové karanténě zažily brněnské Žabiny Brno. Trutnov porazily 98:59, dvaceti body k tomu pomohla Natálie Stoupalová. Střelecký výkon večera předvedla bosenská křídelní hráčka či pivotka Nikolina Zubacová, jež v duelu dosud neúspěšných týmů při výhře SBŠ Ostrava nad Strakonicemi 93:68 zaznamenala 30 bodů a k tomu 11 doskoků.