Jekatěrinburg - Čeljabinsk 3:1Kovářův Jekatěrinburg v KHL porazil Willův Čeljabinsk

Moskva

Z duelu českých gólmanů v Kontinentální hokejové lize vyšel vítězně Jakub Kovář, jehož Jekatěrinburg porazil 3:1 Čeljabinsk s Romanem Willem v brance. Avtomobilist se díky čtvrté výhře z pěti zápasů dostal do čela tabulky Východní konference o skóre před Omsk.

Jakub Kovář během tréninku hokejové reprezentace před turnajem Švédské hokejové hry.

Hvězdou zápasu byl veterán Pavel Dacjuk. Dvaačtyřicetiletý člen Triple Gold Clubu překonal dvakrát Willa a přihrál na třetí gól Jekatěrinburgu Andreji Obidinovi. Kovář inkasoval pouze ve 47. minutě v oslabení po samostatném úniku Alexeje Byvalceva. Ještě v téže přesilovce ale Obidin vstřelil vítězný gól.

Už v předposlední minutě první třetiny skončil zápas pro Lukáše Sedláka. Útočník Čeljabinsku dostal trest na pět minut a do konce utkání za úder hlavou, ve stejném čase putoval do kabin domácí Charles Genoway za sekání.