Judistka Zachová získala evropský juniorský titul

Poreč

Česká judistka Renata Zachová vybojovala na mistrovství Evropy juniorů zlato v kategorii do 63 kg. Dvacetiletá reprezentantka ve finále v Poreči porazila Lauru Fazliuovou z Kosova na ippon. Zachová po dvanácti letech navázala na úspěch Lukáše Krpálka, který na kontinentálním šampionátu juniorů získal dosud poslední titul pro české barvy.

Česká judistka Renata Zachová.

Zachová se postarala o čtvrté juniorské zlato z ME v historii. Dosud jediný titul mezi juniorkami vybojovala pro české judo v roce 1998 Andrea Pažoutová-Pokorná, prvním šampionem byl v roce 1978 Karel Purkert. Cenný kov naposledy slavila Tereza Patočková, která před deseti lety získala bronz.

Blízko k medaili měli dnes v Chorvatsku i Daniel Pochop (do 73 kg) a Adam Kopecký (do 81 kg). Pochop v duelu o bronz, do něhož postoupil z oprav, prohrál 16 vteřin před koncem s Koenem Hegem z Nizozemska.

Kopecký, jenž v duelu o postup do finále prohrál s později stříbrným Artěmem Bubyrem z Ukrajiny, podlehl v utkání o bronz Muhammetu Kocovi z Turecka.