Ostravský Zajíc odstartoval demolici Příbrami: Šel jsem na hřiště, abych dal gól, a byly dva...

Karel FeltSport.czPrávo

Čtyřiadvacetiletý útočník Tomáš Zajíc proseděl první půli duelu Příbrami s Baníkem na lavici náhradníků. Pořádně se ošíval, protože Ostrava, i když hrála od čtvrté minuty po vyloučení domácího Kingueho přesilovku, byla jalová. V poločase nařídil v karanténě trpící kouč Luboš Kozel telefonicky tři změny. Jednou z nich byl i Zajíc, který odstartoval příbramskou demolici a dvěma trefami se podílel na výhře Baníku 4:0. „Na hřiště jsem šel s tím, že mám dát gól, a byly dva,“ usmíval se po utkání...

Střídající Tomáš Zajíc z Baníku Ostrava slaví svoji trefu v ligovém utkání v Příbrami.

Po protrápené první půli jste Příbram zničili. Jak jste zápas prožíval?

Na lavičce nesedí rád žádný hráč. Nakonec to pro nás byl dobrý zápas, jsem rád za výhru i dva góly, které jsem dal.

S jakými úkoly vás zaskakující kouč Ondřej Smetana poslal na hřiště?

Abych dal gól. To jsem splnil a přidal ještě jeden.

Ten druhý byl parádní, pohrál jste si se třemi bránícími hráči i gólmanem. Měl jste tu akci takhle vymyšlenou hned po přihrávce?

Kdepak, ale stále na mne vyráželi protihráči, tak jsem si musel pokaždé míč zaseknout. Až se přede mnou otevřela odkrytá branka. Pak už to bylo snadné.

Už se vám podobná paráda povedla při zápase?

Tohle bylo poprvé, možná někdy na tréninku se mi povedlo něco podobného.

Myslel jste na hattrick?

Po druhé brance trochu ano, ale důležitější jsou tři body.

Čím to, že jste obranu Příbrami rozebrali až téměř po hodině hry?

Domácí hráli o deseti, v bloku dobře bránili. Až při mém prvním gólu obrana povolila, pak museli hru otevřít a toho jsme dokonale využili.

Byla znát nepřítomnost trenéra Kozla na lavičce?

Ani ne. Trenér se podílel online na předzápasové přípravě, dal nám jasné úkoly, stanovil taktiku. V telefonickém styku s lavičkou byl i během první půle. Na jeho pokyny jsme dobře zareagovali.

Vnímali jste fanoušky za plotem stadiónu?

Byli skvělí, šli jsme jim pak poděkovat. Přijelo jich přes celou republiku asi třicet, možná ještě víc. Jsou to srdcaři, když váží takovou cestu s vědomím, že se do hlediště nedostanou.

Mohou vám dva góly a chvála zaskakujícího kouče Smetany pomoc do základní sestavy?

To je spíš otázka na trenéra. Příště hrajeme proti Slovácku, odkud jsem do Baníku přišel. Rád bych proti němu nastoupil. Chtěl bych mužstvu pomoct, a doufám, že ten zápas vyhrajeme.