Nice - Monako 1:2Soupeři Slavie a Sparty v EL Lille i Nice v lize prohráli

Paříž/Praha

Soupeři pražských "S" ve fotbalové Evropské lize Lille a Nice v 10. kole francouzské ligy prohráli. Lille podlehlo Brestu na jeho hřišti 2:3 a utrpělo první soutěžní porážku v sezoně. Nice nestačilo doma na Monako 1:2.

Fotbalisté Nice. Ilustrační foto.

Lille, které po čtvrteční výhře v Evropské lize 3:0 na stadionu AC Milán vede "sparťanskou" skupinu, nevyšlo proti Brestu úvodní dějství. V rozmezí 15. až 42. minuty třikrát inkasovalo. Ve třetí minutě nastavení prvního poločasu snížil z penalty Burak Yilmaz, který v 57. minutě přidal kontaktní gól. Na bod však hosté nedosáhli.

Svěřenci trenéra Christopha Galtiera nevyhráli v Ligue 1 třetí kolo po sobě. V neúplné tabulce ztrácí Lille z druhého místa pět bodů na vedoucí Paris St. Germain.

Nice, jež ve čtvrtek podlehlo v Edenu Slavii 2:3, prohrálo v lize po pěti zápasech a je sedmé. Na výhře Monaka se podíleli Axel Disasi a Sofiane Diop. Za domácí snížil Pierre Lees-Melou.

Francouzská fotbalová liga - 10. kolo:
Brest - Lille 3:2 (15. Pierre-Gabriel, 19. Perraud, 42. Cardona - 45.+3 a 57. Yilmaz z pen.)
Lorient - Nantes 0:2 (80. Bamba, 83. Blas)
Lens - Remeš 4:4 (90. a 90.+1 Sotoca, 21. Banza, 77. vlastní Foket - 54. a 81. Dia, 47. Cafaro, 79. vlastní Medina)
Mety - Dijon 1:1 (21. Yade - 13. Balde)
Nimes - Angers 1:5 (90.+1 Koné - 23. a 56. Bahoken, 1. Pereira, 82. Diony z pen., 90.+4 Cabot)
Nice - Monako 1:2 (69. Lees-Melou - 23. Disasi, 53. Diop)
Lyon - St. Etienne 2:1 (65. a 74. Kadewere - 40. vlastní Lopes)