Leverkusen - Beer Ševa 4:1Schick v Evropské lize pomohl Leverkusenu gólem k výhře nad Beer Ševou

Reprezentační útočník Patrik Schick pomohl fotbalistům Leverkusenu v Evropské lize gólem k domácí výhře 4:1 nad Beer Ševou. Německý tým ve skupině C i po čtvrtém kole zůstal druhý za Slavií. Lille na svém stadionu remizovalo s AC Milán 1:1 a udrželo se v čele "sparťanské" skupiny H o bod před italským favoritem. Crvena zvezda Bělehrad zvítězila v Gentu 2:0 a ve skupině L, kde hraje i Liberec, má na dosah postup. Belgický tým je definitivně vyřazen.

Patrik Schick se raduje poté, co vstřelil gól Leverkusenu v utkání Evropské ligy proti Hapoelu Beer Ševa.

Schick se šťastně prosadil v 29. minutě, když po rohu břichem tečoval do branky hlavičku Tina Jedvaje. Čtyřiadvacetiletý útočník poprvé po svalovém zranění nastoupil v základní sestavě Leverkusenu a zaznamenal třetí soutěžní gól v sezoně a premiérový v kariéře v evropských pohárech.

Krátce po změně stran zvýšil Leon Bailey, Hapoel zkorigoval stav zásahem Itamara Shvira, ale závěr patřil favorizovanému Bayeru. Jeho vítězství pojistili Kerem Demirbay a střídající Lucas Alario. Leverkusen má devět bodů stejně jako Slavia, která vyhrála v Nice 3:1. Francouzské mužstvo i Beer Ševa jsou na třech bodech. Izraelský tým se za týden představí v pražském Edenu.

Střelec Zlatan Ibrahimovic tentokrát AC Milán chyběl

AC Milán, kterému chyběl zraněný nejlepší střelec Zlatan Ibrahimovic, po 40 vteřinách druhé půle poslal do vedení Samu Castillejo. Domácí odpověděli v 65. minutě brankou Jonathana Bamby. Lille po minulém nečekaném triumfu 3:0 v Miláně tak s lídrem italské ligy ani podruhé neprohrálo. Francouzské mužstvo příští čtvrtek doma vyzve Spartu, která v Praze porazila Celtic Glasgow 4:1 a na Lille ztrácí dva body.

Brankář Milan Borjan z Crvene zvezdy Bělehrad oslavuje gól.

Crvena zvezda bez zraněného exsparťana Guélora Kangy výborně začala a už ve druhé minutě se prosadil Njegoš Petrovič. V 58. minutě přidal pojistku Nemanja Milunovič. Gent i počtvrté prohrál a za týden přivítá Liberec.

Stoprocentní Hoffenheim je po vítězství 2:0 na severu Čech jistým postupujícím ze skupiny L. Druhý bělehradský tým má před třetím Slovanem v tabulce šestibodový náskok a navíc k dobru výsledek 5:1 z domácího utkání.

Reiss Nelson střílí druhý gól Arsenalu v utkání EL s Molde.

Arsenal vyhrál v Molde 3:0, ve skupině B i počtvrté naplno bodoval a s předstihem se kvalifikoval do jarní vyřazovací fáze. Až po změně stran se prosadili Nicolas Pépé, Reiss Nelson a náhradník Folarin Balogun.

Postup slaví také další anglický zástupce Leicester, jenž v dramatickém zápase skupiny G v Braze remizoval 3:3. Hostům zařídil bod až v páté minutě nastavení kanonýr Jamie Vardy.

Jesper Karlsson z Alkmaaru a Adnan Januzaj ze San Sebastianu.

Neapol výhrou 2:0 nad Rijekou uctila klubovou legendu Diega Maradonu, který ve středu zemřel v 60 letech na infarkt. Všichni domácí hráči měli při nástupu na hřiště dresy s číslem 10 a jménem argentinské ikony. O branky se postarali Matteo Politano a Hirving Lozano. Italský celek vede tabulku skupiny F.

Omonia Nikósie prohrála v Granadě 1:2 a ve skupině E je poslední s bodem a minimální šancí na postup. Za kyperský tým nastoupil od začátku Michael Lüftner, další český obránce Jan Lecjaks střídal.

Simon Kjaer (vlevo) z AC Milán v souboji o míč s Yusufem Yazicim z Lille.

Poznaň se záložníkem Janem Sýkorou podlehla v Lutychu 1:2. Domácí tým oslabil Obbi Oularé, kterého v nastavení první půle vyloučil český rozhodčí Petr Ardeleanu. Od něj v 75. minutě dostal červenou kartu i hostující Djordje Crnomarkovič. Standardu zařídil výhru až v nastavení Konstantinos Laifis.

Tottenham v Londýně deklasoval Razgrad 4:0 a ve skupině J bodově dotáhl vedoucí Antverpy. První dvě soutěžní branky za Spurs zaznamenal Carlos Vinícius, po změně stran se ještě trefili Harry Winks a Lucas Moura.

4. kolo základních skupin fotbalové Evropské ligy:
Skupina A:
CSKA Sofia - Young Boys Bern 0:1 (0:1)
Branka: 34. Nsame.
Kluž - AS Řím 0:2 (0:0)
Branky: 49. vlastní Debeljuh, 67. Veretout z pen.
Skupina B:
Molde - Arsenal 0:3 (0:3)
Branky: 50. Pépé, 55. Nelson, 83. Balogun.
Dundalk - Rapid Vídeň 1:3 (0:2)
Branky: 63. Shields z pen. - 37. a 58. Kara, 11. Knasmüllner.
Skupina C:
Leverkusen - Beer Ševa 4:1 (1:0)
Branky: 29. Schick, 48. Bailey, 76. Demirbay, 80. Alario - 58. Shviro.
Leverkusen: Hrádecký - Dragovic, Tah, Jedvaj - Bellarabi (80. Gedikli), Wirtz (80. Sinkgraven), Demirbay, Amiri (90.+1 Baumgartlinger), Wendell - Schick (68. Alario), Bailey (68. Diaby). Trenér: Bosz.
Beer Ševa: Levita - Dadia, Bareiro, Taha, Kabha, Goldberg (70. Twito) - Sallalich (70. Agudelo, 85. Varenne), Meli (81. Madmon), Keltjens, Yosefi - Shviro (81. Hatuel). Trenér: Abukasis.
OGC Nice - Slavia Praha 1:3 (0:1)
Skupina D:
Glasgow Rangers - Benfica Lisabon 2:2 (1:0)
Branky: 7. Arfield, 69. Roofe - 78. vlastní Tavernier, 81. Pizzi.
Standard Lutych - Lech Poznaň 2:1 (0:0)
Branky: 63. Tapsoba, 90.+4 Laifis - 61. Ishak. ČK: 45.+3 Oularé - 75. Crnomarkovič.
Skupina E:
Granada - Omonia Nikósie 2:1 (1:0)
Branky: 8. Suárez, 73. Soro - 60. Asante.
PSV Eindhoven - PAOK Soluň 3:2 (1:2)
Branky: 20. Gakpo, 51. Madueke, 53. Malen - 4. Varela, 13. Tzolis.
Skupina F:
Neapol - Rijeka 2:0 (1:0)
Branky: 41. Politano, 75. Lozano.
Alkmaar - San Sebastian 0:0.
Skupina G:
AEK Atény - Luhansk 0:3 (0:0)
Branky: 61. Gromov, 76. Kabajev, 86. Jurčenko z pen. ČK: 49. Šachov (AEK).
Braga - Leicester 3:3 (2:1)
Branky: 4. Al Musrati, 24. Paulinho, 90.+1 Fransérgio - 9. Barnes, 79. Thomas, 90.+5 Vardy.