Obří slalom v Courchevelu vyhrála Italka. Jak si vedla neslyšící Kmochová?

Italská lyžařka Marta Bassinová vyhrála i druhý obří slalom v této sezoně Světového poháru. V Courchevelu čtyřiadvacetiletá závodnice navázala na říjnový triumf v Söldenu a vybojovala třetí vítězství v kariéře.

Italská lyžařka Marta Bassinová

Italka se ve francouzském středisku nejlépe vypořádala se sněžením a mlhou a zvítězila s náskokem 46 setin před švédskou soupeřkou Sarou Hectorovou. Třetí skončila slovenská mistryně světa Petra Vlhová, jež neudržela vedení po prvním kole. "Byly opravdu těžké podmínky. Tohle byl závod, při kterém se člověk necítí dobře," konstatovala vítězka.

Vedoucí lyžařka celkového pořadí SP Vlhová útočila v pátém závodě sezony na čtvrté prvenství. Na slalomy speciál v Levi i paralelní variantu v Lech/Zürsu nakonec nenavázala, ale i pátý start proměnila v pódiové umístění, protože zopakovala výsledek ze Söldenu. S Bassinovou prohrála o 59 setin, ale dál s převahou vede pořadí SP.

"Všechno jsem ztratila ve střední pasáži, ale třetí místo taky není špatné. Dneska bylo jasné, že vyhraje ten, kdo víc zariskuje," řekla Vlhová.

Hectorová se vyhoupla na druhé místo z průběžného čtvrtého a ze stupňů vítězů odsunula americkou hvězdu Mikaelu Shiffrinovou. Olympijskou šampionku dělil na čtvrtém místě od vítězky propastný rozdíl 1,70 sekundy.

V prvním kole se jako poslední vydala na trať se startovním číslem 69 česká reprezentantka Tereza Kmochová, vítězka loňské deaflympiády ztratila na nejrychlejší více než deset sekund a uzavřela výsledkovou listinu na 65. místě.