Southampton - Liverpool 1:0Liverpool podruhé prohrál a dal United šanci jít do čela tabulky

Londýn/Praha

Fotbalisté Liverpoolu v 17. kole anglické ligy prohráli 0:1 v Southamptonu a po druhé porážce v sezoně mohou přijít o vedení v soutěži. Obhájci titulu mají na prvním místě 33 bodů stejně jako druhý Manchester United, který však odehrál o zápas méně.

Zklamaný liverpoolský fotbalista Roberto Firmino po porážce v Southamptonu.

O porážce favorita rozhodl bývalý útočník Liverpoolu Danny Ings, který se prosadil už ve druhé minutě. Hosté sice poté měli převahu, ale první střelu na branku jim domácí obrana dovolila až v 75. minutě a i díky tomu se Southampton dočkal prvního vítězství po čtyřech zápasech.

Liverpool potvrdil, že se v posledních zápasech trápí a už tři kola nevyhrál. Ve dvou utkáních po sobě neskóroval teprve podruhé během pětiletého angažmá trenéra Jürgena Kloppa.

V Premier League utrpěli obhájci titulu první porážku od říjnového debaklu 2:7 s Aston Villou po dvanácti zápasech a zdramatizovali situaci v čele tabulky. Liverpool má stejně 33 bodů jako druzí United, zatímco třetí Leicester je zpět jen o bod.