Basketbalistky USK vyhrály v lize i třináctý zápas v sezoně

Basketbalistky USK Praha vyhrály i třinácté utkání v ligové sezoně a v dohrávce 9. kola zvítězily na hřišti třetího KP Brno 89:57. Uspěl i druhý tým tabulky Hradec Králové, který protáhl svou vítěznou sérii na osm zápasů. Na palubovce druhého brněnského celku Žabin vybojoval v dohrávce 10. kola těsnou výhru 96:94.

Ilustrační foto.

Úřadující šampionky z USK měly utkání s KP od počátku pod kontrolou. Brionna Jonesová k výhře přispěla 19 body a přidala devět doskoků, Teja Oblaková nasbírala 17 bodů.

Žabiny hrály s Hradcem od počátku vyrovnaný duel. Hostující Lvice soupeřkám výrazněji odskočily vydařeným vstupem do druhého poločasu, kdy třetí čtvrtinu vyhrály o deset bodů a zvýšily náskok až na 17 bodů. Domácí ale čtyřmi trojkami v úvodu závěrečné části rychle snížily a koncovka byla těsná. Ještě půl minuty před koncem byl stav vyrovnaný 94:94, rozhodly proměněné trestné hody Kristýny Čuperkové.

Střelecky v zápase zazářila Pamela Effangová, která dala 29 bodů Východočešek. Čuperková přispěla jako druhá nejlepší střelkyně vítězek 18 body.