Slovácku pomohlo video. Tušil jsem, že Herc hrál rukou, tvrdí úspěšný penaltový exekutor Daníček

Uherské Hradiště

Jako správný kapitán nasměroval fotbalisty Slovácka proměněným pokutovým kopem k vítězství 2:0 nad Karvinou. Hradišťský záložník Vlastimil Daníček netajil po triumfu nad slezským týmem v premiérovém ligovém duelu v novém roce značnou spokojenost.

Zleva Vlastimil Daníček ze Slovácka a Tomáš Ostrák z Karviné.

Po vyrovnaném prvním poločase nařídil sudí Hrubeš penaltu ve váš prospěch až se značnou časovou prodlevou a po prohlédnutí videa. Věřil jste, že rozhodčí desítku pískne?

Do jisté míry ano. V reálu byla ta situace na začátku druhé půle hodně rychlá, ale trochu jsme tušili, že si karvinský Herc pomohl rukou. V klidu jsme se zeptali, a po dlouhém čekání arbitr ukázal na značku pokutového kopu. Podle mého názoru šlo o naprosto správné rozhodnutí.

Penaltu jste proměnil naprosto suverénně. Měl jste dopředu v hlavě, kam míč pošlete?

Nikoli. Jako vždycky jsem se rozhodoval až na poslední chvíli. Povedlo se mi poslat balon k tyči. Přesně tak, jak jsem chtěl.

Jak jste se vyrovnal se silným mrazem?

Nakonec nebylo deset pod nulou, jak slibovaly původní prognózy. Dalo se to vydržet.

Ani jste si nevzal dlouhý rukáv...

Radíme se o tom vždycky s Lukášem Sadílkem. Dlouhý rukáv si bereme pouze v případě, že to chceme oba dva. Tentokrát shoda nenastala, a tak jsme nastoupili v krátkém.

Popáté v řadě jste zdolali Karvinou shodným výsledkem 2:0. O čem to svědčí?

Těžko říct. Ale Karviná, kterou jsme porazili nyní, byla zdaleka nejsilnější za poslední roky. Zahrála u nás velice dobře.

Zleva Vlastimil Daníček ze Slovácka, Tomáš Ostrák z Karviné a Lukáš Sadílek ze Slovácka.

Však taky kdyby za stavu 2:0 pro vás snížila z penalty na 1:2, mohlo být utkání ještě hodně dramatické, že?

Je to tak. Brankář Vítek Nemrava nás výrazně podržel. Nejen zneškodněným pokutovým kopem Papadopulosovi, ale i několika dalšími skvělými zákroky.

Už v prvním poločase musel odstoupit ze zápasu Milan Petržela, kterého převezli s poruchou vidění do zlínské nemocnice...

Budeme se ho pochopitelně snažit zkontaktovat. Snad nepůjde o nic vážného a Milan bude brzy v pořádku.