Jessica Kordová vyhrála turnaj na Floridě, její sestra Nelly byla třetí

Americká golfistka českého původu Jessica Kordová vyhrála turnaj v Lake Buena Vista na Floridě a připsala si šestý triumf na elitním okruhu LPGA. Druhá dcera bývalého tenisty Petra Kordy Nelly skončila třetí.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Jessica Kordová vyhrála turnaj v Lake Buena VistaVideo: sntv

Obě sestry v závěrečném kole sváděly souboj s další americkou hráčkou Danielle Kangovou. Sedmadvacetiletá Jessica na patnácté jamce Kangovou dostihla, na dalších třech s ní udržela krok a vynutila si rozstřel. V něm porazila Kangovou díky birdie hned na první jamce a zajistila si prémii 180 000 dolarů (3,8 milionu korun). Nelly Kordová zaostala o dvě rány.

"Úžasné. Byl to šrumec. Danielle hrála moc dobře a Nelly se povedla taky spousta birdie. Říkala jsem si: Bože, co se děje?" uvedla Jessica Kordová, která se dočkala dalšího titulu po téměř třech letech.

Jessica Kordová (vpravo) a její sestra Nelly během golfového turnaje v Lake Buena Vista.

Velký krok k vítězství udělala v sobotu, kdy zahrála kolo na 60 ran a stala se teprve pátou golfistkou v historii LPGA, které se to povedlo. S jedenácti ranami pod par zaostala jen o dva údery za rekordem elitního okruhu, který v roce 2001 vytvořila švédská legenda Annika Sörenstamová.

"Byly to bláznivé dva dny. Včera jsem dala 60 a dostala se zpátky do hry poté, co jsem zakončila druhé kolo třemi bogey. Šílený týden," prohlásila vítězka Tournament of Champions.

Golfový turnaj LPGA Tournament of Champions v Lake Buena Vista (par 71, dotace 1,2 milionu dolarů):