Everton - Manchester City 1:3Manchester City vede po výhře nad Evertonem ligu už o 10 bodů

Londýn/Praha

Fotbalisté Manchesteru City zvítězili v dohrávce 16. kola Premier League 3:1 na hřišti Evertonu. Svěřenci trenéra Pepa Guardioly jako první tým v historii nejvyšší anglické soutěže vyhráli úvodních deset zápasů nového kalendářního roku a vedou tabulku o 10 bodů před městským rivalem United a soupeřem Slavie v Evropské lize Leicesterem.

Bernardo Silva z Manchesteru City oslavuje gól proti Evertonu.

City poslal ve 32. minutě do vedení tečovanou střelou Phil Foden. Na jeho branku dokázal krátce nato ještě zareagovat domácí Richarlison, v druhém poločase už ale skórovali jen hosté. V 63. minutě Rijád Mahriz technickou střelou o tyč poslal tým trenéra Pepa Guardioly opět do vedení a v 77. minutě pojistil vítězství favorita další střelou z hranice vápna Bernardo Silva.

City tak díky skvělé novoroční sérii kráčejí za třetím anglickým titulem během čtyř sezon. Everton je v tabulce sedmý.

Anglická fotbalová liga:
16. kolo:
Everton - Manchester City 1:3 (37. Richarlison - 32. Foden, 63. Mahriz, 77. Silva).