Sparta slaví pod Vrbou další výhru! Slovácko září a je třetí, Baník padl s nováčkem

Po páteční remíze Jablonce s Mladou Boleslaví (1:1) pokračovala Fortuna liga dalšími čtyřmi zápasy 20. kola. Výbornou formu potvrdili fotbalisté Slovácka, kteří zvítězili na hřišti Příbrami 4:1 a dostali se na třetí místo tabulky. Dařilo se i Pardubicím, když v Ďolíčku porazily Baník 3:2. Výhru 1:0 slaví i Olomouc, která si poradila s Brnem. Pohodové vítězství ve Zlíně 3:0 bere i Sparta, která si tak pod koučem Vrbou připsala třetí výhru v řadě.

Fotbalisté Sparty se radují z Hanckova (první zprava) gólu z penalty ve Zlíně.

Ve výborné formě hrající Slovácko potvrdilo, že mu pozice mezi nejlepší čtyřkou nepatří náhodně. Na hřišti Příbrami poslal hosty do vedení už v 11. minutě Hofmann, který překonal domácího gólmana Kočího.

Hodně nepříjemný moment přišel pro hosty už o čtyři minuty později, kdy rozhodčí Berka po konzultaci s videorozhodčím vyloučil Navrátila a Slovácko šlo do desíti. Ani to však svěřence Martina Svědíka nezastavilo. O dalších osm minut později využil nedovoleného Pilíkova zákroku Kliment a z pokutového kopu zvýšil už na 2:0.

Veškeré naděje vzala Horváthovým svěřencům 70. minuta a Petrželova branka, která znamenala vedení už o tři branky. Aspoň čestnou trefu Příbrami si připsal z pokutového kopu o dvě minuty později Voltr. Poslední slovo však znovu patřilo Slovácku. V poslední minutě se prosadil Jurečka a uzavřel na konečných 4:1.

Jaroslav Tregler z Příbrami (uprostřed).

Baník nestačil na Pardubice

Domácí Pardubice začaly ve vršovickém Ďolíčku aktivněji. V 16. minutě vychytal Hlavatého Laštůvka, gólman Baníku musel o několik minut později zasahovat znovu po střeleckém pokusu Cadua. Na třetí pokus už Pardubičtí uspěli, když se v 41. minutě hlavičkou prosadil Jeřábek a zajistil domácím poločasové vedení 1:0.

Ještě hůře bylo hostům v 74. minutě po brance Čiháka, který zvyšoval už na dvoubrankový rozdíl. Slezany však druhá branka nesložila, už o dvě minuty později snížil Tetour. Definitivní naději vzala svěřencům Luboše Kozla Hufova branka tři minuty před koncem, hosté pak již jen díky Stronatiho trefě v nastavení upravili na konečných 3:2.

Radost hráčů Pardubic.

Olomouc udeřila v nastavení

Olomoučtí se mohli dostat do vedení v 7. minutě, když brněnského Šustra překonal Daněk, gól však nebyl kvůli ofsajdu uznán. V jinak nezáživném prvním poločase mohl skórovat v poslední minutě prvního poločasu Chytil, jeho rána však proplachtila nad břevnem hostující branky. Domácí si rozhodující úder schovali do druhé minuty nastavení, když se prosadil Chytil a rozhodl o vítězství Hanáků 1:0.

Zleva Pablo González z Olomouce, Jakub Šural z Brna, Martin Šustr z Brna a Pavel Dreksa z Brna.

Oslabená Sparta znovu slaví

Fotbalisté Sparty i bez několika členů základní sestavy ve Zlíně vládli. Jako první se prosadil v 20. minutě Karabec, který využil parádní přihrávky Ladislava Krejčího staršího a levačkou prostřelil Dostála. Pražané i nadále utkání kontrolovali a když v 36. minutě proměnil pokutový kop po faulu na Plavšiče Hancko, bylo o osudu utkání rozhodnuto.

Definitivní úder do sebevědomí domácích přidal v 50. minutě Kozák, který využil hrubé chyby domácího gólmana a do odkryté branky přidal třetí gól. Letenští si tak pod trenérem Pavlem Vrbou připsali i třetí výhru v řadě a upevnili si druhé místo v tabulce.

Sparťan Dávid Hancko se raduje z proměněné penalty ve Zlíně.