Frankfurt - Bayern 2:1Vedoucí Bayern zaváhal, Dortmund deklasoval Schalke

Frankfurt nad Mohanem

Fotbalisté Bayernu Mnichov ve 22. kole německé ligy prohráli ve Frankfurtu 1:2. Úřadující mistři podruhé za sebou v domácí soutěži nezvítězili a tabulku vedou o pět bodů před Lipskem, které má k dobru nedělní zápas s Herthou Berlín. Šestý Dortmund zvítězil na hřišti úhlavního rivala a nejhoršího týmu bundesligy Schalke jasně 4:0. Dva góly vstřelil Erling Haaland.

Fotbalisté Frankfurtu se radují z branky do sítě Bayernu Mnichov

Frankfurt začal lépe a ve 12. minutě ho poslal do vedení z rychlé akce Dajči Kamada. Japonský záložník ve 31. minutě přiklepnul míč Aminu Younesovi a ten výstavní střelou do horního růžku přidal druhou branku.

Bayern, který v minulém kole doma jen remizoval 3:3 s nováčkem Bielefeldem, snížil v 53. minutě. Leroy Sané po individuálním průniku připravil Robertu Lewandowskému 26. ligový gól sezoně, ale hosté už na víc nedosáhli. Eintracht zvítězil v devátém z posledních deseti bundesligových duelů a drží čtvrtou příčku o skóre za třetím Wolfsburgem.

Borussia rozhodla derby už v závěru prvního poločasu. Jadon Sancho ve 42. otevřel skóre a anglický reprezentant těsně před pauzou připravil druhý gól ofenzivnímu spoluhráči Erlingu Haalandovi. Norský kanonýr se blýskl akrobatickým volejem.

Hosté dominovali i ve druhém dějství. Po hodině hry zvýšil Raphaël Guerreiro a v 79. minutě debakl Schalke dokonal Haaland, jenž v posledních třech soutěžních utkáních zaznamenal pět branek.

Dortmund podruhé v bundesligové historii porazil Schalke na jeho hřišti o minimálně čtyři góly. V září 1964 v Gelsenkirchenu vyhrál 6:2. Tápající Schalke v aktuálním ročníku pouze jednou zvítězilo a získalo jen devět bodů.

I v dalších třech dnešních utkáních vyhrály hostující týmy. Předposlední Mohuč porazila Mönchengladbach 2:1, Union Berlín zdolal Freiburg 1:0 a stejný výsledek Stuttgart uhrál v Kolíně nad Rýnem.

Německá fotbalová liga - 22. kolo:
Eintracht Frankfurt - Bayern Mnichov 2:1 (12. Kamada, 31. Younes - 53. Lewandowski)
Freiburg - Union Berlín 0:1 (64. Prömel)
Kolín nad Rýnem - Stuttgart 0:1 (49. Kalajdzic)
Mönchengladbach - Mohuč 1:2 (26. Stindl - 10. Onisiwo, 86. Stöger)
Schalke - Dortmund 0:4 (45. a 79. Haaland, 42. Sancho, 60. Guerreiro).