Atlético - Levante 0:2Atlético v La Lize prohrálo po jedenácti zápasech

Fotbalisté Atlética Madrid doma nečekaně podlehli Levante 0:2 a ve španělské lize prohráli po 11 zápasech a poprvé od 12. prosince. Svěřenci trenéra Diega Simeoneho vedou neúplnou tabulku už jen o tři body před městským rivalem Realem, který odehrál o jedno utkání víc. Obhájci titulu ve 24. kole zvítězili na hřišti Valladolidu 1:0.

Luis Suárez z Atlétika při utkání s Levante.

Vedoucí gól Levante zařídil v Madridu po půl hodině hry José Luis Morales, který potrestal nedůraz bránícího Geoffreyho Kondogbii a prosadil se tečovanou ranou. Po změně stran mohl vyrovnat Luis Suárez, ale nejlepší střelec soutěže z přímého kopu trefil tyčku. Kvůli faulu bývalého kanonýra Barcelony vzápětí nebyl uznán vyrovnávací gól Ángela Correy.

Brankář Atlética Jan Oblak se v závěru vydal pomoci spoluhráčům na roh, ale míč získal náhradník Levante Jorge de Frutos a střelou z téměř poloviny hřiště trefil prázdnou branku a v páté minutě nastavení tak definitivně rozhodl.

Realu chybělo devět zraněných hráčů včetně nejlepšího střelce Karima Benzemy. Jeho obvyklý náhradník Mariano Díaz v úvodním poločase vstřelil dvě branky, ale ani jedna neplatila kvůli ofsajdu. Casemiro ve velké šanci hlavičkoval vedle.

Madridský favorit, kterého výrazně podržel brankář Thibaut Courtois, se dočkal až po změně stran. Toni Kroos v 65. minutě rozehrál standardní situaci na Casemira a brazilský záložník už tentokrát hlavou nezaváhal. "Bílý balet" v La Lize vyhrál počtvrté za sebou.