Wales - Česko 1:0Maličký James zastavil tažení českého týmu kvalifikací

81. James 1 : 0

Úspěšné tažení české reprezentace kvalifikací o postup na světový šampionát 2022 v Kataru skončilo. Po výhře nad Estonskem a remíze s Belgií totiž prohrál Šilhavého tým ve Walesu 0:1 poté, co o osudu střetnutí rozhodl devět minut před koncem nejmenší hráč na hřišti James přesně mířenou hlavičkou. Paradoxně ve chvíli, kdy už byl poměr sil na trávníku v Cardiffu vyrovnaný. Český celek hrál totiž od 48. minuty jen v deseti bez vyloučeného Schicka, Velšané šli do oslabení po půlhodině, kdy přišli o Robertse.

Velšan Gareth Bale slaví vítězný gól svého týmu proti České republice.

Jen zúročení aktivity a převahy scházelo. Hrálo se sice v režii českého celku, který měl po celou první půli míč pod kontrolou a Velšanům ho příliš nepůjčoval, i střelecké pokusy díky agilnímu a jen za první půli pětkrát pálícímu Janktovi mluvily jasně pro něj, efekt se však nedostavoval.

A popravdě řečeno ani šance, které by po gólovém zúročení volaly. Wales se totiž držel své osvědčené taktiky z posledních let. Soustředil se na organizované a disciplinované bránění s hodně vysunutým presinkem, které má precizně zvládnuté, dopředu nepospíchal a trpělivě vyčkával.

Velšan Gareth Bale druhý zleva ve velké šanci proti české reprezentaci v kvalifikaci MS.

Na rychlý protiútok, standardní situaci nebo soupeřovu chybu. V 36. minutě se jedné dočkal...

Williams totiž dostal prostor, aby z levého křídla odcentroval, Bale se protlačil před Kúdelu a Vaclík musel střelu domácího kapitána vyrážet rukou reflexivně nad břevno. Skvostný zákrok, jímž mužstvo podržel, stejně jako v sobotu proti Belgii.

Záhy po změně stran se ovšem gard, v němž se odvíjela první půle, zásadně změnil. Po standardní situaci ve Wardově šestnáctce totiž Schick strčil do bránícího Robertse a rumunský sudí okamžitě tasil červenou.

Český reprezentant Patrik Schick dostává v kvalifikačním duelu s Walesem červenou kartu.

Na početní převahu samozřejmě Velšané reagovali. Asistent a dočasný kouč Page poslal na hřiště urostlého, bezmála dvoumetrového Moora, posílil ofenzivu a domácí začali hrát rázem aktivněji a ofenzivněji.

Provod je za to mohl vzápětí po vystřídání ztrestat... Darida ho poslal do úniku, Provod si obhodil gólmana Warda, ale vracející se Lawrence ho o gólovou šanci připravil.

Velšan Joe Rodon reaguje poté, co zmařil velkou šanci české reprezentace.

Po půlhodině se poměr sil na hřišti vyrovnal, protože za Schickem se vydal po druhé žluté kartě předčasně do šaten i Roberts.

Z vyrovnaného poměru sil ovšem profitovali Velšané. Devět minut před koncem poslal Bale centr do šestnáctky, Bořil na míč nedoskočil, za to malý James vyskočil perfektně. Vaclík neměl proti hlavičce 170 centimetrů vysokého útočníka Manchesteru United nárok...

V nastaveném čase se sice Čelůstkovi nabídla obrovská šance skóre srovnat, ale protože Rodon jeho střelu zblokoval, předzápasová prognóza Garetha Balea se naplnila. Wales kvalifikační partii zvládl, tři body získal a ve skupině se přihlásil do hry o postup.

Na první příčku se v tabulce prodrala Belgie se sedmi body, která rozstřílela 8:0 Bělorusko, Češi jsou se čtyřmi body druzí, Walesu, který zatím odehrál jen dva zápasy, je momentálně třetí.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

Kvalifikace o postup na MS 2022
Wales - ČR 1:0 (0:0)
Branka: 81. James. Rozhodčí: Hategan - Ghinguleac, Gheorghe (všichni Rumunsko). ČK: 77. Roberts - 49. Schick. ŽK: Roberts, Lawrence - Jankto.
Wales: Ward - Mepham, J. Lawrence, Rodon - C. Roberts, Wilson, Ampadu, Morrell, N. Williams - Bale, James. Trenér: Page.
ČR: Vaclík - Coufal (87. Vydra), Kúdela (87, Barák), Čelůstka, Bořil - Holeš (53. Krmenčík), Souček - Provod (82. Kadeřábek), Darida, Jankto (82. Masopust) - Schick. Trenér: Šilhavý.