Opava - Slovácko 1:2Opava nad favoritem vedla, slibně rozehraný zápas však ztratila

63. Kania 1 : 0
73. Kliment 1 : 1
88. Wiesner 1 : 2

Opava

Fotbalisté Opavy prohráli v sobotním utkání 25. kola první ligy doma se Slováckem 1:2 a zůstávají na předposledním místě tabulky. Slovácko sice prohrávalo 0:1, ale trefami Klimenta a Sadílka skóre otočilo a díky tomu poskočilo na průběžnou třetí příčku.

Zleva Tomáš Smola z Opavy a Vlastimil Daníček ze Slovácka.

Slezané na soupeře vyrukovali s pozměněným rozestavením, oproti předchozím zápasům hráli klasicky na čtyři obránce. Domácí hned v úvodu zaspali při úniku hostujícího Sadílka, který ve třetí minutě postupoval sám na brankáře Digaňu, jenže střelu z hranice vápna poslal vedle.

Sadílek se v 21. minutě připomněl znovu, tentokrát po jeho centru vystřelil bez přípravy Petržela, jenže ani on opavskou bránu netrefil. Na opačné straně vzápětí Holík chytrou přihrávkou vysunul Tiéhiho, ten ovšem ranou z ostrého úhlu napálil balon jen do boční sítě.

Zleva Dalibor Večerka z Opavy a Milan Petržela ze Slovácka.

Hosté měli v první půli i další šance. Jurečku ovšem ve 24. minutě skvěle vychytal Digaňa a Daníček ani Kubala z dobrých střeleckých pozic nemířili přesně.

V 57. minutě gólman Digaňa vyběhl mimo šestnáctku pro míč, ten se ovšem překvapivě zastavil. Napadající Jurečka měl před sebou poloprázdnou bránu, trefil ale jen tyč.

Ze šest minut se dočkala Opava. Holík centrem na zadní tyči našel Kaniu, jenž hlavičkou vstřelil svůj první ligový gól v kariéře. Vedení ale Slezanům nevydrželo dlouho. Po 10 minutách zůstal ve vápně volný Kliment a zblízka napálil míč pod břevno.

V závěru hosté otočili stav. Reinberk v 88. minutě nacentroval a Sadílek hlavičkou s přispěním tyče překonal Digaňu. Opava již na inkasovaný gól zaregovat nedokázala.

25. kolo první fotbalové ligy:
SFC Opava - 1. FC Slovácko 1:2 (0:0)
Branky: 63. Kania - 73. Kliment, 88. Sadílek. Rozhodčí: Lerch - Caletka, Mojžiš - Cieslar (video). ŽK: Harazim - Daníček, Reinberk. Bez diváků.
Opava: Digaňa - Harazim (46. Helešic), Schaffartzik, Žídek, Hrabina - Tiéhi, Večerka (89. Hnaníček) - Holík (74. Mondek), Nešický, Kania - Smola. Trenér: Skácel.
Slovácko: Nemrava - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška - Daníček - Petržela (81. Rezek), Sadílek, Kubala (62. Kohút), Jurečka (90.+3 Melekescev) - Kliment (90.+3 Šimko). Trenér: Svědík.