Slovácko - Brno 4:2Zbrojovka smazala dvoubrankovou ztrátu, přesto na Slovácku padla

11. Havlík 1 : 0
25. Petržela 2 : 0
34. Pernica 2 : 1
60. Štepanovský 2 : 2
66. Daníček 3 : 2
70. Jurečka 4 : 2

Fotbalisté Slovácka porazili ve 28. kole první ligy nováčka Brno 4:2. Tým z Uherského Hradiště vedl v první půli po trefách Marka Havlíka a Milana Petržely 2:0, za hosty snižoval Luděk Pernica z pokutového kopu a po přestávce vyrovnával Peter Štepanovský. Domácí ale góly Vlastimila Daníčka z penalty a střídajícího Václava Jurečky během čtyř minut strhli výhru na svoji stranu.

Hráči Slovácka se radují z gólu.

Slovácko se po dvou porážkách v Praze na Spartě a s Pardubicemi vrátilo na vítěznou vlnu a upevnilo si čtvrté místo v tabulce. Šestnáctá Zbrojovka prohrála podruhé za sebou a na patnácté Teplice, které drží poslední nesestupovou pozici, má stále čtyřbodovou ztrátu. V neděli se soupeři utkají na jižní Moravě.

Domácí vstoupili do zápasu aktivně a už po deseti minutách byli odměněni. Čermák fauloval na hranici pokutového území Klimenta. Exekuce přímého kopu se ujal Havlík a kolem dvoučlenné zdi nachytal střelou i gólmana Berkovce a svým prvním gólem v sezoně otevřel skóre.

Brno pak na chvíli převzalo otěže zápasu, několikrát se dostalo na dostřel, nejblíže ke gólu měl brejk Reitera, ale jeho střela skončila nad.

Domácí rozhodli z brejků

Jenže Zbrojovka si nepohlídala rychlé brejky domácích. Po jednom z nich naservíroval Sadílek míč Petrželovi, který prokličkoval mezi stopery, obešel i gólmana a mazácky si na své konto zapsal svůj jubilejní 50. ligový gól.

Ve dvou momentech se pak ukázal gólman Slovácka Nemrava. Nejprve bravurně zlikvidoval hlavičku Záhumenského, ale pak v rohu šestnáctky nesmyslně fauloval Hladíka. Z nařízené penalty nekompromisně snížil Pernica.

Zleva Vlastimil Daníček ze Slovácka a Adrián Čermák z Brna.

Po přestávce Brno navázalo na útočnou aktivitu ze závěru poločasu. Růsek poslal jemný centr do šestnáctky, kde ho zpracoval Štepanovský a vyrovnal.

Slovácko se ale rychle vrátilo do vedení. Souboj Dreksy s Klimentem po konzultaci s videorozhodčím posoudil hlavní sudí Berka jako penaltový a Daníček se ze značky pokutového kopu nemýlil. Výhru pak pojistil střídající Jurečka. Slovácko si taktickým výkonem vítězství pohlídalo a oplatilo Zbrojovce porážku z prosince.

28. kolo první fotbalové ligy:
1. FC Slovácko - Zbrojovka Brno 4:2 (2:1)
Branky: 11. Havlík, 24. Petržela, 66. Daníček z pen., 70. Jurečka - 34. Pernica z pen., 60. Štepanovský. Rozhodčí: Berka - Horák, Kříž - Petřík (video). ŽK: Reinberk, Divíšek, Šimko, Jurečka - Čermák, Moravec, Štepanovský, Hladík. Bez diváků.
Slovácko: Nemrava - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Divíšek (67. Šimko) - Havlík, Daníček - Petržela (67. Jurečka), Sadílek (85. Kohút), Rezek (46. Tomič) - Kliment (77. Kubala). Trenér: Svědík.
Brno: Berkovec - Moravec, Dreksa, Pernica, Záhumenský - Reiter (72. Přichystal), Pachlopník (56. Gajič), Čermák, Texl (56. Růsek), Štepanovský (72. Fousek) - Hladík (72. Fila). Trenér: Dostálek.