Bilbao - Atlético 2:1Lídr španělské ligy prohrál, může ho předstihnout Barcelona

Madrid

Závěr fotbalové ligy ve Španělsku slibuje pořádné drama! Fotbalisté Atlética Madrid prohráli ve 32. kole španělské ligy 1:2 v Bilbau a mají v čele tabulky už jen dvoubodový náskok před dvojicí Real, Barcelona. Katalánci v neděli díky dvěma gólům Antoineho Griezmanna otočili zápas ve Villarrealu a zvítězili 2:1. Oproti madridským soupeřům mají zápas k dobru.

Gólová radost fotbalistů Bilbaa.

Atlético prohrávalo v Bilbau od 9. minuty po brance Álexe Berenguera. V 77. minutě dal lídrovi tabulky naději na vyrovnání Stefan Savič, ale místo obratu přišla čtyři minuty před koncem po rohu prudká hlavička obránce Iňiga Martíneze, jenž rozhodl o výhře Athleticu.

Villarreal poslal do vedení Samuel Chukwueze, ale Barcelona ještě do přestávky skóre otočila. Postaral se o to Griezmann, který se poprvé prosadil v 28. minutě a o sedm minut později přidal svůj jedenáctý gól v sezoně.

Antoine Griezmann (vpravo), autor obou gólů Barcelony, v souboji s Albertem Morenem z Villarrealu.

Villarrealu poté šanci na vyrovnání sebralo vyloučení Manuela Triguerose a katalánský celek se díky vítězství se 71 body dotáhl na Real Madrid, který má však odehráno o zápas víc. Do čela tabulky se Barcelona může posunout v případě čtvrteční výhry nad Granadou.

Kapitán Barcelony Lionel Messi.

Na čtvrté příčce je Sevilla, která si doma poradila 2:1 právě s Granadou. Andaluský celek vyhrál popáté za sebou, zajistil si umístění na příčkách zaručujících Ligu mistrů a od vedoucího Atlética ho dělí tři body.

Sevilla zvládla i nezvyklý závěr zápasu, kdy se musela vrátit ze šatny znovu na hřiště. Rozhodčí totiž ukončil utkání po třech místo po čtyřech avizovaných minutách nastavení a zbývající čas nechal dohrát až po protestech Granady.

Stefan Savič oslavuje gól se spoluhráči z Atlética Madrid. Nakonec však lídr La Ligy odjel z Bilbaa s prázdnou...