Sagan vybojoval v Romandii druhé etapové vítězství v sezoně

Martigny

Slovenský cyklista Peter Sagan potvrdil v závěru první etapy závodu Kolem Romandie spurterské kvality a připsal si druhé prvenství v sezoně. V čele průběžného pořadí generálky na Giro d'Italia zůstal vítěz středečního časovkářského prologu Rohan Dennis z Austrálie.

Slovák Peter Sagan v cíli první etapy Kolem Romandie.

Hlavní peloton zlikvidoval v posledních dvou stoupáních pokusy o únik a na mokru se odehrál hromadný spurt. Trojnásobný mistr světa Sagan předčil v závěru 168,1 km dlouhé trasy z Aigle do Martigny Itala Sonnyho Colbrelliho, třetí skončil Patrick Bevin z Nového Zélandu.

Dennis dál vede o devět sekund před stájovými kolegy z týmu Ineos Geraintem Thomasem a Richiem Portem. Český časovkářský šampion Josef Černý, který v prologu obsadil sedmnácté místo, dnes nabral manko 10:36 minuty a propadl se o 100 příček. Jan Hirt dojel se ztrátou 3:34 a v průběžném je na 106. pozici.

Ve čtvrtek peloton čeká 165,7 km dlouhá trasa s pěti horskými prémiemi druhé kategorie a jedním stoupáním třetí kategorie.