Brno padá. Sparta slaví klíčovou výhru, Plzeň vyhořela. Slavia ztratila vedení

Na obou pólech tabulky se vyjasňuje situace. Výhru 2:0 nad Českými Budějovicemi slaví ve 32. kole první ligy fotbalisté Teplic, čímž definitivně poslali do druhé ligy Zbrojovku Brno. Důležitou výhru v boji o druhé místo slaví Sparta, která přestřílela domácí Mladou Boleslav 5:4. Do pořádných problémů se dostává plzeňská Viktoria, která prohrála v Ďolíčku s Pardubicemi jednoznačně 0:3. V posledním dnešním duelu suverénně první Slavia neudržela vedení proti Karviné (1:1).

Matěj Polidar ze Sparty oslavuje gól na 5:3 během utkání v Mladé Boleslavi.

V zápase Teplic s Českými Budějovicemi byli v prvním poločase aktivnější domácí, Jakub Mareš ale největší šanci Severočechů těsně před koncem prvního poločasu neproměnil a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 0:0.

Tepličtí se však dočkali hned v úvodu druhého poločasu. V pokutovém území Budějovic se nejrychleji zorientoval Moulis a překonal bezmocného Vorla. Osud Jihočechů, ale především Zbrojovky Brno, zpečetil v 74. Mareček, který zvýšil na konečných 2:0.

Výhra Teplic tak znamená pro svěřence trenéra Kučery velkou pravděpodobnost záchrany v nejvyšší soutěži, Zbrojovka Brno naopak doplní Opavu na cestě do druhé ligy. Blízko k tomu je i Příbram.

Zleva Alois Hyčka z Teplic a Karol Mészáros z Českých Budějovic.

Plzeň vyhořela s Pardubicemi

V zápase domácích Pardubic proti Plzni se jako první dostali ke slovu hosté, gól Ondráška ze 7. minuty však nebyl pro ofsajdové postavení uznán. Postupem času se dostávali více ke slovu domácí. Plzeňský gólman Staněk nejdříve vychytal pokusy Kostky i Ewertona, na Caduovu dorážku ze 44. minuty z bezprostřední blízkosti však už dosáhnout nemohl. Ještě hůře bylo Západočechům ve třetí minutě nastavení prvního poločasu, kdy uviděl červenou kartu Kaša.

Všechny naděje na vyrovnání vzal Bílkovým svěřencům v 58. Černý, který překonal Staňka a zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Skóre na konečných 3:0 pro domácí završil v 88. minutě Surzyn. Hosté se již na odpověď nezmohli a po porážce se Spartou si připsali další zápas bez bodu.

Zleva Martin Šejvl z Pardubic a Pavel Šulc z Plzně.

Sparta v parádním zápase přestřílela Boleslav

Parádní první poločas zápasu mezi Mladou Boleslaví a Spartou začal obrovskou šancí domácího Klímy, který už po pár sekundách hry trefil tyč hostující branky. Do vedení se tak dostali Pražané, když skvostnou přihrávku Karlssona využil v 9. minutě Wiesner. Pražané však vedli jen tři minuty, na 1:1 vyrovnal díky přesnému Zmrhalově pasu Škoda.

Domácí mohli jít do vedení v 25. minutě, kdy Nitu překonal Matějovský, gól ale nebyl po konzultaci rozhodčího s videem pro ofsajd uznán. A tak šli do vedení znovu svěřenci Pavla Vrby. Ve 40. minutě se po Sáčkově asistenci prosadil Karlsson. I tentokrát však udrželi Letenští náskok tři minuty. O vyrovnání na 2:2 se svým druhým gólem postaral Škoda.

Sparta bojovala ve 32. kole Fortuna ligy na hřišti Mladé Boleslavi

Tím však přestřelka neskončila. Hned tři minuty po začátku druhého poločasu poslal poprvé v zápase domácí tým do vedení Zmrhal. I Boleslavští však vedli jen chvíli. O šest minut později vyrovnal z pokutového kopu na 3:3 Hancko a slovenský bek zajistil Pražanům o šestnáct minut později potřetí v zápase náskok. Naději na zvrat vzal Boleslavi v první minutě nastavení Polidar, na výhře Sparty nic nemohla změnit ani trefa Budínského, která uzavřela skóre na konečných 5:4 pro Letenské.

Slávisté remízou 1:1 s Karvinou protáhli vlastní rekordní sérii bez porážky v nejvyšší soutěži na 44 zápasů.

V šesté minutě domácí Jan Kuchta nedal penaltu, pět minut před přestávkou pak favorita přece jen poslal do vedení Tomáš Holeš, ale v 85. minutě srovnal Lukáš Čmelík. Pražané už před dvěma týdny získali definitivu třetího mistrovského titulu po sobě.

Mladá Boleslav - Sparta 4:5
Branky: 12. a 43. Škoda, 48. Zmrhal, 90.+6. Budínský -  9. Wiesner, 40. Karlsson, 54. a 70. Hancko, 90.+1. Polidar
Slavia - Karviná 1:1
Branky: 40. Holeš - 85. Čmelík