Krejčíková - Sakkariová 7:5, 4:6, 9:7Fantastické! Krejčíková je po heroickém výkonu ve finále French Open

Paříž

Famózní výkon! Barbora Krejčíková porazila v semifinále French Open řeckou tenistku Marii Sakkariovou po setech 7:5, 4:6 a 9:7. Brněnská rodačka se o titul utká v sobotu s Ruskou Anastasií Pavljučenkovovou. Krejčíkovou čeká v pátek další semifinále, tentokrát deblové po boku Kateřiny Siniakové.

Barbora Krejčíková si na French Open zahraje velké singlové finále

Na obou hráčkách se v úvodu první sady podepsala nervozita z důležitosti utkání. Krejčíková ani Sakkariová si semifinále grandslamového turnaje ve dvouhře ještě nikdy nezahrály a na hře to v úvodních gamech bylo patrné. Jako první si podání udržela až ve čtvrté hře rodačka z Atén a šla do vedení 3:1. Sakkariová diktovala tempo hry, česká tenistka se spoléhala především na chyby soupeřky. Od stavu 2:3 pro Řekyni však vyhrála Krejčíková tři hry v řadě, ani náskok 5:3 však její soupeřku nezlomil a brzy bylo opět vyrovnáno.

Dramatický úvodní set nakonec do tie breaku nedošel. Tenistka z Ivančic si za stavu 5:5 podržela podání, Sakkariová o něj naopak počtvrté v prvním setu přišla a Krejčíková tak po hodině hry získala první set v poměru 7:5.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

Krejčíkové utekl úvod

Do druhého setu vstoupila mnohem lépe Sakkariová. Agresivní hrou především z forhendové strany držela svou soupeřku v těžké defenzivě a brzy si vypracovala náskok 4:0. Krejčíková výrazně zvolnila razanci svého podání, na kurtu působila v této fázi utkání unaveným dojmem a poprvé ve druhé sadě si tak vlastní servis uhrála až v páté hře. Pětadvacetiletou Češku vyhraná hra povzbudila a snížila stav na 3:4, na více než prohru 4:6 to však nestačilo.

Maria Sakkariová v boji o postup do finále French Open.

Drama rozhodla třetí sada

I bitvu o třetí set začala lépe Sakkariová, když se dostala do vedení 2:0. Dvojnásobná grandslamová šampionka ve čtyřhře se ještě zvedla, za stavu 2:3 měla brejkbol na vyrovnání, ale game získala nakonec její soupeřka.

Krejčíková za stavu 4:5 odvrátila mečbol soupeřky a vyrovnala stav ve třetí sadě na 5:5. A drama vrcholilo! Za stavu 7:6 měla Češka při podání soupeřky tři mečboly, ani jeden však nevyužila.

Za stavu 8:7 a 40:30 pro Krejčíkovou vyletěl míč z rakety Sakkariové za základní čáru, ale rozhodčí míč označil jako dobrý. Českou tenistku to však mrzet nemuselo, sadu nakonec vyhrála 9:7 a po třech hodinách a osmnácti minutách mohla slavit postup do finále. "Hrozně jsme se tahaly. Byl to úžasný zápas, asi nejlepší na tour za letošní rok. Za Marii mě mrzí, že mohla vyhrát jenom jedna z nás. Ale jsem ráda, že jsem vyhrála já a že budu hrát finále," pronesla Krejčíková po zápase.

Po čtvrteční výhře v semifinále si v Paříži zahraje první grandslamové finále dvouhry a buď získá za triumf pohár Suzanne Lenglenové, nebo památeční talíř pro finalistku. "Ráda si něco odvážím z turnajů a nějakou památku si domů odvezu," usmála se Krejčíková při online tiskové konferenci. "Ať už to bude talíř, nebo pohár, tak to bude fajn. Budu makat do posledního míče a doufám, že by to mohlo vyjít na ten pohár. To by bylo pěkný."

Po utkání znovu zmínila zesnulou Janu Novotnou, její bývalou trenérku a mentorku. Během zápasu se ale soustředí na tenis. "V hlavě mám jenom další fiftýn, další míč, uvažuju, kam budu podávat, který úder mám zahrát a kam ho mám umístit," řekla Krejčíková.

Barbora Krejčíková v dramatickém semifinále French Open

Je moc ráda, že má podporu i od českých legend. V hledišti jí tleskali a v zákulisí dodávají odvahy Martina Navrátilová a Jan Kodeš. "Je čest, když vám přijde zpráva od pana Kodeše nebo Martiny a chtějí vám pomoct. Jsou k vám hrozně milí, příjemní, chtějí vám dodat sebevědomí, energii. Je to krásné a strašně si toho vážím," řekla. Přiznala, že si jejich zápasy nepamatuje. "Ale vždycky jsem je hrozně obdivovala za to, co udělali pro tenis, jak se jim dařilo."

French Open v Paříži (antuka, dotace 34,36 milionu eur):
Ženy
Dvouhra - semifinále:
Krejčíková (ČR) - Sakkariová (17-Řec.) 7:5, 4:6, 9:7
Junioři:
Čtyřhra - čtvrtfinále:
Lilov, Privara (USA/SR) - Jurajda, Dahlberg (ČR/Švéd.) 6:2, 6:4.
Juniorky:
Dvouhra - čtvrtfinále:
Nosková (ČR) - Jiménezová (And.) 7:5, 2:6, 6:3
Nosková, Jiménezová (3-ČR/And.) - Hasegawaová, Xuová (Jap./USA) 6:1, 6:0
Bondarenková, Tothová (8-Rus./Maď.) - L. Fruhvirtová, P. Kuděrmětovová (2-ČR/Rus.) 5:7, 6:4, 11:9.