Carapaz uhájil v poslední etapě celkové prvenství v závodě Kolem Švýcarska

Andermatt

Ekvádorský cyklista Richard Carapaz uhájil v závěrečné etapě závodu World Tour Kolem Švýcarska celkové prvenství. Předloňský vítěz Gira d'Italia vyhrál generálku na Tour de France s náskokem 17 sekund před Kolumbijcem Rigobertem Uránem. Nejslavnější závod světa startuje za dva týdny.

Ekvádorský cyklista Richard Carapaz uhájil v závodu Kolem Švýcarska celkové prvenství.

Náročnou 8. etapu o délce 159,5 km se startem a cílem v Andermattu a s přejezdy přes průsmyky Oberalp, Lukmanier a Gotthard vyhrál domácí Švýcar Gino Mäder. Carapaz dojel pátý s odstupem devíti sekund ve skupince s vítězem sobotní časovky Uránem.

Celkově třetí skončil Dán Jakob Fuglsang, jenž na vítěze ztratil 1:15 minuty. Průběžně třetí mistr světa Julian Alaphilippe z Francie už do dnešní etapy neodstartoval, protože odcestoval za svou partnerkou k porodu prvního potomka. Jediný český účastník závodu Petr Vakoč obsadil 56. příčku.

Loňský vítěz Tour de France Tadej Pogačar se na obhajobu naladil na slaběji obsazeném domácím závodě Kolem Slovinska, který vyhrál o 1:21 sekundy před Italem Diegem Ulissim. Roman Kreuziger skončil na 48. pozici.

Další souběžně konaný etapový závod Kolem Belgie vyhrál domácí talent Remco Evenepoel. Jeho kolega z týmu Deceuninck-Quick Step Zdeněk Štybar obsadil 124. místo.