Německo - Česko 95:62Basketbalistům úvod turnaje v Hamburku nevyšel, s Němci vysoko prohráli

Hamburk

Čeští basketbalisté vstoupili do posledního přípravného turnaje před olympijskou kvalifikací vysokou porážkou, když na Supercupu v Hamburku podlehli domácí reprezentaci 62:95. Nejlepším střelcem reprezentačního výběru byl s 14 body Jakub Šiřina. V dresu vítězného německého týmu se naopak zaskvěl 20 body Joshiko Saibou. Další zápas čeká tým Ronena Ginzburga v sobotu, kdy vyzve od 17:00 Itálii, o den později se ve stejný čas utká s Tuniskem.

Přípravný zápas basketbalistů, v akci Ondřej Balvín.

Češi se představili na tradičním turnaji nejen bez svých opor Tomáše Satoranského, Jana Veselého, Jaromíra Bohačíka nebo Vojtěcha Hrubana, ale do zápasu s Němci nakonec nezasáhl ani stále ještě po zranění rehabilitující Patrik Auda. Domácí celek navíc od úvodu diktoval tempo hry a hned v úvodní pětiminutovce se dostal do vedení 12:3.

Ač Němcům chyběl rozehrávač a hvězda Los Angeles Lakers Dennis Schröder, od druhé čtvrtiny ještě více zintenzivnili obranu a čeští hráči měli velké potíže se na jejich půlce střelecky prosadit. Po dvou rychlých trojkách Andrease Obsta se domácí dostali do vedení o 20 bodů (49:29) a pohodlný náskok udrželi i do pauzy. Obst měl tou dobou na kontě již 13 bodů, s dalšími 12 mu sekundoval Isaac Bonga. Jen na doskoky Němci po první půlce vedli 26:13, z toho devět jich bylo útočných.

Obraz hry se nezměnil ani po půli, kdy Němci náskok dál navyšovali a postupně přidávali i efektní akce. Do konce třetí čtvrtiny zvýšili na 33 bodů. Češi se nemohli opřít o střelbu a měli úspěšnost jen 33 procent. K německé dvojici Obst, Bonga se pak přidal i Saibou, který se nakonec stal s 20 body nejlepším střelcem zápasu. Blízko double doublu byl Moritz Wagner, jenž k 13 bodům přidal osm doskoků.

Přestože Češi závěrečnou čtvrtku alespoň zremizovali 16:16, inkasovali nejvyšší debakl od 7. září 2017, kdy na mistrovství Evropy v Kluži prohráli s Chorvatskem 69:107.

Přípravný turnaj basketbalistů v Hamburku:
Německo - Česko 95:62 (27:17, 51:33, 79:46)
Nejvíce bodů: Saibou 20, Obst 16, Bonga 14 - Šiřina 14, Peterka 11, Samoura 7. Fauly: 20:25. Trestné hody: 24/17 - 14/12. Trojky: 12:8. Doskoky: 46:30.
Itálie - Tunisko 82:56.