Rána pro Plzeň, zranila se opora. Liberec si poradil se Spartou

Fotbalisté Plzně porazili třetiligové Domažlice v sestavě s bývalou oporou Viktorie Davidem Limberským 4:2 a vyhráli i třetí přípravné utkání. Jablonec zdolal Varnsdorf 2:0, Liberec si poradil s rezervou pražské Sparty 3:1 a Mladá Boleslav zvítězila nad jiným druholigovým soupeřem Příbramí 2:0.

Filip Kaša z Viktorie Plzeň.

Plzni se už v sedmé minutě zranil záložník Kalvach. V zápase hraném na 4x30 minut se dvakrát za Viktorii prosadil z pokutového kopu Chorý, po jednom gólu přidali Beauguel s Matějkou. Také bývalý dlouholetý hráč Plzně Limberský, který klub opustil po minulé sezoně, se prosadil z penalty.

Výhru Jablonce, který ve středu podlehl druholigovým Drážďanům 1:3, zařídili Martinec s Kratochvílem. "V pátek měli kluci hodně vydatný trénink, hodně se běhalo, takže je bolely nohy. Dneska toho měli dost. Rozložili jsme síly na všechny hráče, protože v pátek dostali hodně do těla. Ale myslím si, že zápas splnil účel, dali jsme dva góly," citoval web Jablonce asistenta trenéra Zdeňka Kluckého.

Liberec zvítězil ve třetím ze čtyř přípravných duelů. Proti sparťanskému B-týmu se dvakrát mezi střelce zapsal Nečas a jednou Faško. Mladá Boleslav porazila Příbram 2:0 po trefách Skaláka z penalty a Píchala.

Olomouc díky dvěma gólům Daňka v rozmezí jediné minuty porazila Brno 2:0. "V první řadě bych dnes ohodnotil kvalitu práce. Jsme totiž ve druhém týdnu přípravy, ale kondičně jsme to dnes zvládli a celých 90 minut jsme byli aktivní. Po celý zápas jsme vydrželi v dobrém tempu, někdy nám sice vázla souhra, na druhou stranu si ale myslím, že jsme si vytvořili dost příležitostí. Jsme spokojení s výsledkem i předvedenou hrou," prohlásil kouč Sigmy Václav Jílek. Jeho svěřenci dnes ještě nastoupí proti slovenské Seredi.

Bohemians 1905 porazili Teplice 2:0. O branky Pražanů se postarali Koubek a Hronek. Týmy se spolu dnes utkají ještě jednou.

Ostrava si poradila s druholigovým Prostějovem 3:0. Dvě trefy zaznamenala nová posila Budínský, trefil se i Kuzmanovič. Karviná porazila ve slezském derby Opavu díky Kychovi 1:0.

Nováček nejvyšší soutěže Hradec Králové po Bohemians 1905 zdolal i třetiligový Písek 4:0. Dvakrát skóroval Dvořák, z toho jednou z pokutového kopu. Další zásahy přidali Kubala a Vlkanova.

České Budějovice podlehly druholigovému Táborsku 1:2. Jediný zásah Dynama zařídil Brandner. Zlín remizoval s Trenčínem 1:1.

Přípravná fotbalová utkání:
Viktoria Plzeň - Jiskra Domažlice 4:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Branky: 67. a 76. obě z pen. Chorý, 38. Beauguel, 103. Matějka - 71. Limberský z pen., 82. Mužík
Plzeň - I. a II. čtvrtina: Staněk - Havel, Kaša, Pernica, Falta - Bucha, Kalvach (7. Ndiaye), Čermák - Ba Loua, Beauguel, Kopic
Plzeň - III. a IV. čtvrtina: Staněk - Koželuh, Janošek, Gabriel, Hybš - Hlavatý, Ndiaye (74. Káčer), Matějka - Pachlopník, Chorý, Mosquera. Trenér: Bílek
Sigma Olomouc - Zbrojovka Brno 2:0 (2:0)
Branky: 34. a 35. Daněk
Olomouc: Macík (61. Stoppen) - Almeida, Hubník, Beneš, Vepřek - Sedlák, Breite - Hála (76. Matoušek), Daněk, Zifčák (46. Chytil) - Nešpor (61. Fiala). Trenér: Jílek
SFC Opava - MFK Karviná 0:1 (0:0)
Branka: 79. Zych
Karviná - I. poločas: Bolek - Křapka, Santos, Dramé, Bartošák - Mangabeira, Nešický - Mikuš, Čmelík, Sinjavskij - Svoboda
Karviná - II. poločas: Ciupa - Křapka, Santos (62. Stropek), Šindelář, Bartošák (62. Vlachovský) - Mangabeira (62. Jursa), Nešický - Sinjavskij, Mikuš, Jurásek - Zych. Trenér: Weber
FK Teplice - Bohemians Praha 1905 0:2 (0:2)
Branky: 5. Koubek, 15. Hronek
Teplice: Němeček - Vondrášek, Mazuch, Hasil, Hyčka - Jukl - Kodad, Trubač, Štursa, Moulis - Mareš. Trenér: R. Kučera
Bohemians: Valeš - Lehovec, Ljovin, Hronek, Kovařík, Osmančík, Kadlec, Krch, Vacek, Necid, Koubek. Trenér: Klusáček
FK Teplice - Bohemians Praha 1905 2:3 (1:1)
Branky: 7. Laňka, 84. Ledecký - 1. Chramosta, 52. Puškáč, 69. Koubek.
Teplice: Čtvrtečka - Švanda, Knapík, Chlumecký, Droenhle - Mareček - Černý, Kronus, Laňka, Horák - Ledecký. Trenér: R. Kučera.
Bohemians: Le Giang - Dostál, Köstl, Vondra, Bartek - Květ, Hůlka - Novák, Chramosta, Fulnek - Puškáč. Trenér: Klusáček.
Baník Ostrava - 1. SK Prostějov 3:0 (1:0)
Branky: 70. a 78. Budínský, 35. Kuzmanovič
Ostrava - I. poločas: Murin - Ndefe, Pokorný, Lischka, Fleišman - Buchta, Kaloč, Kuzmanovič, Tetour, Potočný - Zajíc
Ostrava - II. poločas: Hrubý - Sor, Jánoš, Harušťák, Sanneh, Klíma, Svozil, Budínský, Granečný, De Azevedo, Almási. Trenér: Daněk
Baník Ostrava - FK Fotbal Třinec 2:2 (0:2)
Branky: 49. Veliký, 70. Jaroň - 18. a 35. Habusta.
Ostrava: Číž - Zálešák, Blahuta, Stoklásek, Sotorník (46. Říha) - Jaroň, Boháč, Holaň (46. Fulnek), Šmiga (46. Veliký) - Tijani (46. Smékal), Martiník (68. Góral). Trenér: Daněk.
FK Jablonec - FK Varnsdorf 2:0 (1:0)
Branky: 22. Martinec, 75. Kratochvíl
Jablonec - I. poločas: Hrubý - Štěpánek, Martinec, Kubista, Surzyn - Považanec - Pleštil, Pilař, Smejkal, Werani - Doležal
Jablonec - II. poločas: Hanuš - Holík, Martinec, Kubista, Krob - Hübschman - Haitl, Vaníček, Kratochvíl, Malínský - Doležal. Trenér: Rada
FC Táborsko - Dynamo České Budějovice 2:1 (1:0)
Branky: 41. Boula, 52. Icha - 51. Brandner
Č. Budějovice - I. poločas: Šípoš - Čolič, Talověrov, Králik, Skovajsa - Hora, Hellebrand, Tolno, Javorek, Valenta - Škoda
Č. Budějovice - Il. poločas: Šípoš - O. Novák (58. Kousal), Králik, Havel, Mašek - Čavoš, Malecha - Brandner, Mihálik, Mršič - Bassey. Trenér: Horejš
FC Písek - FC Hradec Králové 0:4 (0:2)
Branky: 36. z pen. a 49. Dvořák, 41. Kubala, 72. Vlkanova.
Hradec Králové - I. poločas: Fendrich - Mejdr, Klíma, Leibl, Urma - Soukeník, Donát - Záviška, Kateřiňák (32. Dvořák), Rezek - Kubala.
Hradec Králové - II. poločas: Vízek - Harazim, Klíma, Král, Novotný - Kodeš, Rada - Prekop, Dvořák, Vlkanova - Vašulín. Trenér: Koubek.
FK Mladá Boleslav - 1. FK Příbram 2:0 (1:0)
Branky: 27. Skalák z pen., 76. Píchal
M. Boleslav - I. poločas: Šeda - D. Douděra, Suchý, Karafiát, Preisler - Dancák, Matějovský - Skalák, Ladra, Jurásek - Mešanovič
M. Boleslav - II. poločas: Halouska - M. Douděra, Šimek, Plechatý, Preisler - D. Mašek, Smrž - Píchal, L. Mašek, Hönig - Mužík. Trenér: Jarolím
Slovan Liberec - Sparta Praha B 3:1 (2:1)
Branky: 14. a 48. Nečas, 45. Faško - 37. Sejk
Liberec: Vliegen (46. Knobloch) - Fukala, Lehoczki (46. Kranthove), Chaluš, Mikula (58. Gembický) - Bína (58. Diamé), Gebre Selassie (46. Purzitidis), Faško (46. Novotný), Matoušek (13. Michal) - Nečas - Rabušic (46. Rondič). Trenér: Hoftych
Fastav Zlín - AS Trenčín 1:1 (0:0)
Branky: 72. Reiter - 65. Kmeť.
Zlín - I. poločas: Šiška - Vraštil, Kolář, Simerský, Nečas - Hrdlička, Tkáč, Hlinka, Drame, Martínez, Bobčík
Zlín - II. poločas: Dostál - Fillo, Cedidla, Procházka, Nečas - Dramé, Hrubý, Cabadaj, Čanturišvili - Janetzký, Poznar. Trenér: Jelínek
FK Pardubice - Dukla Praha 3:1 (2:1)
Branky: 6. Černý, 16. Tischler, 60. Huf - 14. Kozel.
Pardubice - I. poločas: Markovič - Cadu, Šejvl, Toml, Čelůstka - Jeřábek - Kostka, Beran, Solil, Tischler - Černý.
Pardubice - II. poločas: Markovič - Prosek, Šejvl, Jakab, Kurka - Ramos - Dufek, Beran, Červ, Sokol - Huf. Trenér: Novotný.