Ruské gymnastky porazily v soutěži družstev USA, největší hvězda odstoupila

Tokio

Ruské gymnastky vyhrály poprvé od roku 1992 soutěž družstev na olympijských hrách. Druhé skončily v Tokiu obhájkyně zlata ze Spojených států amerických, které od druhého cvičení postrádaly hvězdnou Simone Bilesovou.

Ruské gymnastky vyhrály poprvé od roku 1992 soutěž družstev na olympijských hrách

Čtyřnásobná šampionka z Ria Bilesová, jež chtěla na aktuálních hrách útočit na šest zlatých medailí, odstoupila ze soutěže hned po úvodním přeskoku. USA Gymnastics bez dalších podrobností uvedla, že čtyřiadvacetiletá hvězda nepokračovala ze zdravotních důvodů.

Bilesová v neděli vyhrála kvalifikaci víceboje a měla by startovat i ve finále na všech čtyřech nářadích. Zda bude skutečně na hrách pokračovat, není jasné.

Ruské gymnastky využily absence Bilesové k prvnímu triumfu od Barcelony 1992, kdy zvítězil tým Společenství nezávislých států. Kvarteto Lilija Achajmovová, Viktorija Listunovová, Angelina Melnikovová, Vladislava Urazovová nasbíralo 169,528 bodu. Američanky skončily druhé s více než tříbodovou ztrátou (166,096), bronz získaly Britky.

Rusky napodobily své mužské kolegy, kteří v Tokiu ovládli soutěž družstev o den dříve.