Sparta deklasovala neškodný Liberec a vede ligu! Škoda si zastřílel proti Jablonci

Po včerejším vítězství Slavie v Teplicích pokračovalo čtyřmi duely 2. kolo fotbalové Fortuna ligy. Mladá Boleslav porazila Radův Jablonec vysoko 3:0, Olomouc přestřílela Pardubice 3:2 a Karviná opět remizovala, tentokrát s Hradcem Králové 1:1. Poslední utkání sobotního programu se odehrálo mezi Libercem a Spartou, v němž Letenští suverénně dominovali a výhrou 5:0 si zajistili udržení první příčky tabulky.

Hráči Sparty se radují ze čtvrtého gólu do sítě Liberce.

Hořký začátek pro Petra Radu a jeho Jablonec. Již v 9. minutě se prosadil mladý útočník Mladé Boleslavi Daniel Fila, ale jeho gól nebyl uznán. Dvě minuté poté si to vynahradil a poslal tak Boleslav do vedení. Zbylé dvě branky vstřelil zkušený Milan Škoda.

Nováček Hradec Králové zaskočil fotbalisty Karviné, když se v 5. minutě dostal díky Sinjavského trefě do vedení. Za necelých dvacet minut došlo ke srovnání skóre na 1:1, o což se postaral hostující Dvořák. Do konce utkání už branka nepadla, oba týmy si tak rozdělily po bodu.

Vlasij Sinjavskij z Karviné překonává Viléma Fendricha v brance Hradce Králové. K této akci přihlíží hradecký záložník Petr Kodeš.

Olomouc si spravila chuť po prvním prohraném zápase na Spartě, když si poradila s Pardubicemi 3:2. Za domácí se prosadili Vepřek, Zifčák a Hála, trefy hostů si připsali Toml a Solil.

Zleva Tomáš Solil z Pardubic a Roman Hubník z Olomouce.

Zápas Liberce se Spartou měl speciální význam pro Jakuba Peška, střelce prvního gólu. Na začátku druhého poločasu byl vyloučen Theodor Gebre Selassie po faulu na Michala Sáčka. Trenérovi Sparty Pavlu Vrbovi vyšlo skvěle střídání, protože hned vzápětí se prosadil Adam Hložek a penaltu proměnil i Adam Karabec. Mezi střelce se také zapsal Ladislav Krejčí st. a Filip Souček, který ztvrdil konečné skóre 5:0.

Autor třetího gólu Sparty Adam Karabec (čelem) se raduje se spoluhráči.