Ostrava - Zlín 5:1Zlín dostal nařezáno, řádil bývalý sparťan

34. Almási 4 : 0
51. Buchta 5 : 0
69. Poznar 5 : 1

Ostrava

Fotbalisté Ostravy porazili ve druhém ligovém kole Zlín jasně 5:1. Baník rozhodl o vysokém vítězství už v první půli, kdy se během 25 minut dvakrát trefil David Lischka a jednou Yira Sor s Ladislavam Almásim. Zlín potvrdil, že se mu proti Slezanům dlouhodobě nedaří a v posledních třech zápasech v Ostravě v obdržel 13 branek. Baník získal první body v sezoně, naopak "Ševci" od března už 13 kol čekají na ligové vítězství.

Fotbalisté Baníku se radují z gólu, který vstřelil Ladislav Almási (vpravo) z Ostravy.

Baník odehrál poločas jako z partesu. Začal náporem a za stavu 0:0 si pomohl standardkou. Fleišmanův roh z malého vápna poslal v deváté minutě přesně hlavičkou na vzdálenější tyč Lischka a zaznamenal svůj první ligový gól za Slezany.

Zlín branku ještě pořádně nevstřebal a už prohrával 0:2. Po levém křídle se ve 13. minutě nadechl k brejku Nigerijec Sor, navedl si míč na střed a Dostála obstřelil podruhé. Připsal si první gól v české lize.

Baník byl směrem dopředu velmi nebezpečný a hosté nestíhali pokrývat jeho ofenzivní akce. Ve 26. minutě po levé straně zatáhl míč Kuzmanovič a jeho centr zcela nečekaně z hrotu ostravského útoku uklidil nechytatelně do sítě stoper Lischka. Poprvé v ligové kariéře dal dvě branky v jednom utkání.

Ve 34. minutě navíc uprostřed hřiště přidržel balon Hrubý, domácí Tetour mu ho odebral a narýsoval ideální přihrávku Almásimu, který zblízka také zapsal svůj premiérový ligový gól za Ostravu. Slezané vyrovnali svůj nejlepší první poločas v samostatné lize, s vedením 4:0 šli do kabin v přestávce i při předloňském souboji.

Pak se na Ostravu snesl vytrvalý déšť, ale zhoršující se kvalita terénu už domácím vadit nemusela. Naopak záhy po startu druhé půle z další rychlé akce udeřili a Sorův centr od pravého praporku napálil v 51. minutě do sítě Buchta.

Ostrava měla i další příležitosti, které Dostál zmařil Buchtovi a Potočnému. Debakl pak alespoň zmírnil Poznar, který v 69. minutě tečoval do protipohybu Laštůvky přímý kop Hlinky. V silném lijáku se už pak utkání jen dohrávalo.

2. kolo první fotbalové ligy:
Baník Ostrava - Fastav Zlín 5:1 (4:0)
Branky: 9. a 26. Lischka, 13. Sor, 34. Almási, 51. Buchta - 69. Poznar. Rozhodčí: Julínek - Caletka, Dobrovolný - Klíma (video). ŽK: Lischka - Janetzký, Cedidla. Diváci: 4602.
Ostrava: Laštůvka - Ndefe, Svozil, Lischka, Fleišman - Sor (57. De Azevedo), Tetour (71. Budínský), Kaloč (82. Jánoš), Kuzmanovič, Buchta (57. Potočný) - Almási (57. Klíma). Trenér: Galásek.
Zlín: Dostál - Vraštil, Cedidla, Procházka, Matejov (56. Nečas) - Dramé, Hlinka, Hrubý (46. Janetzký), Conde (65. Tkáč), Fantiš - Poznar. Trenér: Kalivoda.