Kubíčková byla na atletickém MSJ osmá na stovce

Nairobi

Sprinterka Eva Kubíčková obsadila na juniorském mistrovství světa v atletice ve finále běhu na 100 metrů poslední osmé místo v čase 11,76. Druhá dnešní česká finalistka v Nairobi Petra Sičaková skončila v soutěži oštěpařek jedenáctá za 48,60.

Pohled na stadion v Nairobi.

Pro zlato na nejkratší trati si suverénně doběhla Jamajčanka Tina Claytonová, jež si dala vítězstvím v osobním rekordu 11,09 dodatečný dárek k úterním sedmnáctým narozeninám.

Druhá skončila největší favoritka Beatrice Masilingiová z Namibie, šestá žena z olympijské dvoustovky. Osmnáctiletá sprinterka nesmí stejně jako její krajanka Christine Mbomaová závodit na čtyřstovce, neboť má přirozeně zvýšenou hladinu testosteronu v těle. Stříbrná medailistka z Tokia Mbomaová v Nairobi stovku vynechala a poběží na dvojnásobné trati.