Slavia - Kladno 2:3Strach o Jágra! Kladenská legenda po záludném zákroku zápas na Slavii nedohrála

Deset dní před startem nové extraligové sezony sice zaznamenali už pátou výhru ze sedmi přípravných duelů, když na ledě prvoligové Slavie triumfovali 3:2, mnohem víc ale nováčka nejvyšší soutěže musí děsit moment ze 46. minuty duelu v Edenu. Faulovaný hrající majitel kladenských Rytířů Jaromír Jágr totiž po nárazu na hrazení okamžitě zamířil do šatny a utkání nedohrál.

Zákrok na Jaromíra Jágra. Přípravný zápas skončil pro kladenskou legendu předčasněVideo: Sport.cz

Jágr za stavu 2:1 pro Kladno dobrusloval k pravému mantinelu kotouč, když za ním mířili slávisté Barák se Šteinerem. Legendu českého hokeje nevybíravě narazili na mantinel a Jágr zůstal ležet na ledě.

Okamžitě se jej vydal pomstít 190 centimetrů vysoký a téměř metrák vážící obránce Jake Dotchin, jehož Kladno získalo jako jednu z mnoha zámořských posil před sezonou. Kanaďan, jenž ve své kariéře odehrál přes stovku zápasů v NHL, vystartoval po Barákovi, jehož v bitce poslal k ledu a bušil do něj i v momentě, kdy už bezbranný ležel na ledě.

Dobrých pět minut se nehrálo, rozhodčí se radili o trestech. Dotchinovi udělili pětiminutový a do konce duelu, Šteiner vyfasoval menší trest za vražení na hrazení a dvojku za hrubost obdržel i Barák.

Jágr, který předtím díky asistenci na první gól Rytířů zaznamenal v šestém přípravném duelu první kanadský bod, hned věděl, že utkání v tu chvíli skončilo nejen pro Dotchina, ale i pro něj. Když se zvedl z ledu, zamířil za slávistickou branku, otevřel si dvířka a z ledu okamžitě zamířil do šatny. Pokračovat prostě nešlo...

Kladno krátce poté zásluhou Machaly při hře ve čtyřech na obou stranách vstřelilo svůj třetí gól, Slavia stihla už jen v poslední minutě snížit a prohrála 2:3. U toho už ale nebyl Jágr, který ještě před koncem duelu odjel ze stadionu. "Z šatny odešel po svých," konstatoval pro Sport.cz Dotchin, jak vážný zdravotní problém ale jeho slavný spoluhráč má, to netušil.

Ve čtvrtek Rytíře čeká utkání v Liberci a v pondělí v Chomutově, kde kvůli rekonstrukci svého zimáku našli domácí azyl zřejmě pro celou sezonu, generálka na extraligu proti Litvínovu. Do nejvyšší soutěže vstoupí svěřenci trenéra Čermáka příští pátek „doma" v Chomutově proti Vítkovicím.

Bude u toho i Jágr?

Přípravné hokejové zápasy:
Slavia Praha - Kladno 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 26. Veber, 60. Ondráček – 2. Hlava, 24. Melka, 47. Machala
HC Energie Karlovy Vary - Norimberk Ice Tigers 4:3 (0:1, 3:0, 1:2)
Branky: 37. a 52. Kulich, 22. Beránek, 33. L. Doudera - 19. Fleischer, 53. Weber, 56. Kislinger.
Mountfield Hradec Králové - Bílí Tygři Liberec 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 23. Kevin Klíma, 50. Orsava, 60. Oksanen - 32. Birner.
HC Vítkovice Ridera - HK Dukla Trenčín 7:2 (2:0, 4:1, 1:1)
Branky: 11. a 36. Roberts Bukarts, 25. a 28. J. Hruška, 20. Dej, 34. Marosz, 58. Bondra - 25. Krajčovič, 41. J. Mikyska.
Motor České Budějovice - HC Verva Litvínov 4:3 (2:0, 1:0, 1:3)
Branky: 17. Voženílek, 20. Pech, 23. Valský, 49. M. Hanzl - 42. Kudrna, 50. Hübl, 56. Pospíšil.
HC Baník Sokolov - HC Škoda Plzeň 4:3 (0:0, 3:0, 1:3)
Branky: 27. Šmerha, 32. Tomi, 38. Pohl, 43. Kropáček - 46. a 60. Mertl, 51. Schleiss.
HC Kometa Brno - PSG Berani Zlín 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 18. Holík, 25. Mallet, 59. Krištof - 7. Kubiš.