Travní lyžař Němec má v 45 letech patnáctý titul mistra světa

Štítná nad Vláří

V 45 letech vybojoval travní lyžař Jan Němec patnáctý titul mistra světa. Na domácím šampionátu ve Štítné nad Vláří na Zlínsku vyhrál superobří slalom.

Martin Barták skončil v superobřím slalomu sedmý

Český reprezentant, který se vrátil pět let po konci kariéry, zvítězil o 52 setin sekundy před svým dlouholetým velkým soupeřem Italem Edoardem Frauem. Bronzovou medaili za jednačtyřicetiletým italským lyžařem, který má ve sbírce čtyři světové tituly a v super-G obhajoval zlato z roku 2019, získal Jan Borák.

Martin Barták, který v úterý na úvod MS ovládl obří slalom, tentokrát skončil sedmý. Na Němce, který v obřím slalomu nestartoval, ztratil 78 setin.

Lyžování v centru Prahy. Česká reprezentace se na konci léta chystá na MSVideo: Sport.cz

Mezi ženami opět vyhrála Japonka Čisaki Maedaová. Nejlepší z domácích závodnic Eliška Rejchrtová byla sedmá.

Mistrovství světa v travním lyžování ve Štítné nad Vláří (Zlínsko) - superobří slalom: