I takové dny jsou…Fatální kiks hráče Spartaku zapříčinil vítězství Petrohradu

Ruská Kontinentální hokejová liga má za sebou už šest kol a v tom doposud posledním byl v zápase mezi Spartakem Moskva a Petrohradem k vidění jeden hodně kuriózní moment. Po bezbrankové první třetině totiž přišel úsměvný kiks obránce Michaila Mamkina.

Hráči CSKA Moskva a Petrohradu. Ilustrační foto.

Spoluhráč českého obránce Jakuba Jeřábka ze Spartaku se snažil rozehrát zpoza vlastní branky, jenže kotouč se mu svezl po patce hole, ztratil rovnováhu a ještě puk přihrál levou nohou přesně na hokejku pohotového útočníka Petrohradu Andreje Kuzmenka.

Ten nezaváhal a puk poslal přesně na hokejku Burdasova, který bez problému překonal brankáře Danska a poslal svůj tým do vedení 1:0. O čtrnáct minut později zvýšil vedení v přesilovce Kiril Marchenko.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený КХЛ (@khl)

Spartak do konce zápasu nedokázal odpovědět a prohrál 0:2. Přesto zatím figuruje na druhém místě v tabulce, hned za svými městskými rivaly z Dynama. Ve čtvrtek ho čeká zápas s CSKA a Petrohrad hraje na ledě Soči.