Manchester Utd. - West Ham 0:1Parádní Králův debut za West Ham. Pomohl skolit Manchester United

Vítězný debut v dresu West Hamu United slaví český reprezentant Alex Král, který pomohl k výhře ve třetím kole Ligového poháru na stadionu Manchesteru United 1:0. Kladiváři vyřadili slavnější tým a oplatili mu tak nedělní porážku z Premier League.

Fotbalista West Hamu Alex Král (vlevo) v souboji s Alexem Tellesem z Manchesteru United.

Manchester United dal v základní sestavě přednost náhradníkům, a tak chyběl třeba Cristiano Ronaldo. Na straně hostů nefiguroval na soupisce zase Tomáš Souček. Do základní sestavy se naopak dostala nová posila Alex Král, kterému se dařilo především v defenzivní fázi.

Král přišel do West Hamu na konci srpna ze Spartaku Moskva na roční hostování s povinnou opcí a před parádní kulisou na Old Trafford, kde fandilo 72 458 diváků, odehrál celý zápas.

Alex Král (uprostřed) při své premiéře v týmu West Hamu v duelu s Manchesterm United.

Na hřiště se z lavičky náhradníků dostal už v 17. minutě Vladimír Coufal, jenž vystřídal zraněného Ryana Frederickse. Ten přihrál už v deváté minutě na vedoucí a později i vítězný gól West Hamu Argentinci Manuelu Lanzinimu.

Domácí si sice vypracovali v utkání řadu šancí, ale skórovat se jim nepodařilo. V soutěži tak končí.