Legia - Leicester 1:0Fotbalisté Lyonu porazili Bröndby, výhru slaví i Vaclík a Pekhart

Fotbalisté Lyonu, kteří v dalším kole narazí na pražskou Spartu, porazili ve 2. kole Evropské ligy Bröndby Kodaň 3:0. Francouzský celek vstřelil všechny branky ve druhé půli. Nejprve se v rozmezí 64. až 71. minuty prosadil dvakrát Karl Toko Ekambi, který vstřelil ve dvou zápasech evropské soutěže už tři góly, a skóre v závěru uzavřel Houssem Aouar. Lyon se šesti body vede skupinu A o dva body před Spartou. Bröndby je s jedním bodem třetí.

Tomáš Pekhart z Legie při utkání s Leicesterem.

Z jasného vítězství se radoval také reprezentační brankář Tomáš Vaclík, jenž pomohl čistým kontem k vítězství Olympiakosu Pireus na hřišti Fenerbahce Istanbul 3:0. Skóre otevřel po šesti minutách hry brazilský útočník Tiquinho Soares a dal už svou čtvrtou branku v posledních třech zápasech. Po přestávce se mezi 63. a 68. minutou prosadil dvakrát Georgios Masuras. V dresu Fenerbahce odehrál celý zápas obránce Filip Novák, který byl povolán na příští reprezentační sraz.

Olympiakos je zatím stoprocentní a drží vedení ve skupině D, turecký celek má bod a je třetí. Na druhou příčku poskočil Frankfurt, jenž díky penaltě Goncala Paciencii v první minutě nastaveného času uspěl na hřišti Antverp 1:0.

Druhé vítězství v soutěži získal také West Ham, jenž porazil ve večerním duelu díky brankám Declana Rice a Saida Benrahmy Rapid Vídeň 2:0. Tomáš Souček nastoupil na necelou závěrečnou půlhodinu, když střídal v 62. minutě kapitána Marka Noblea. Alex Král do utkání z lavičky náhradníků nezasáhl, Vladimír Coufal, který nebyl podle trenéra Davida Moyese zcela zdravotně v pořádku, v nominaci chyběl.

Výhru 4:0 vezou ze hřiště Celticu Glasgow fotbalisté německého Leverkusenu. Na branku devatenáctiletého ekvádorského obránce Piera Hincapieho, navázal ještě v první půli o rok mladší záložník Florian Wirtz. Po přestávce se prosadil také z penalty Lucas Alario a konečný stav pečetil v nastaveném čase střídající Amine Adli. Patrik Schick odehrál závěrečnou čtvrthodinu, na hřiště se dostal v 73. minutě. Leverkusen vede se šesti body tabulku skupiny G o skóre před Betisem Sevilla. Španělský celek vyhrál nad Ferencvárosem Budapešť 3:1.

Dařilo se i přemožiteli pražské Slavie ze 4. předkola Evropské ligy Legii Varšava. Před bouřlivými domácími fanoušky porazila Leicester 1:0. Tři body polskému mistrovi zajistil po půl hodině hry Mahir Emreli, který se prosadil ve čtvrtém zápase po sobě. Legia, za niž nastoupil na posledních šest minut útočník Tomáš Pekhart, dosud neklopýtla a vede skupinu C.

Druhý je Spartak Moskva, jenž vyhrál na hřišti Neapole 3:2. Italský celek doplatil na vyloučení Maria Ruie z 29. minuty. Ruský tým otočil duel třemi brankami po přestávce, dvakrát se prosadil Quincy Promes. Přestože i Spartak dohrával v deseti po vyloučení Maximiliana Caufrieze, vítězství i přes snížení Victora Osimhena ve čtvrté minutě nastaveného času udržel.

Druhou výhru v soutěži slaví CZ Bělehrad, který zvítězil díky brance exsparťanského záložníka Guélora Kangy 1:0 na hřišti Ludogorce Razgrad. Srbský celek vede skupinu F o tři body před Bragou.

2. kolo skupin fotbalové Evropské ligy:
Skupina A:
Lyon - Bröndby Kodaň 3:0 (0:0)
Branky: 64 a 71. Ekambi, 86. Aouar.
Lyon: Lopes - Dubois (82. Gusto), Da Silva, Diomande, Emerson - Caqueret (83. Kadewere), Mendes - Shaqiri (73. Cherki), Paquetá (83. Keita), Aouar - Ekambi.
Bröndby: Hermansen - Heggheim, Maxso, Rosted - Bruus, Frendrup, Radoševič (84. Borkeeiet), Gammelby (62. Mensah) - Greve (63. Slimane), Pavlovič, Hedlund (73. Cappis).
Branky: 54. Merino - 16. Disasi.
Sturm Štýrský Hradec - PSV Eindhoven 1:4 (0:1)
Branky: 55. Gorenc-Stankovič - 32. Sangare, 51. Zahavi, 74. Max, 78. Vertessen. ČK: 89: Sangare (PSV).
1.PSV Eindhoven21106:34
2.Monako21102:14
3.San Sebastian20203:32
4.Štýrský Hradec20021:50
Skupina C:
Neapol - Spartak Moskva 2:3 (1:0)
Branky: 1. Elmas, 90.+4 Osimhen - 55. a 90. Promes, 80. Ignatov. ČK: 30. Rui - 82. Caufries.
Skupina D:
Antverpy - Eintracht Frankfurt 0:1 (0:0)
Branka: 90.+1 Paciencia z pen.
Fenerbahce Istanbul - Olympiakos Pireus 0:3 (0:1)
Skupina F:
Ludogorec Razgrad - Crvena zvezda Bělehrad 0:1 (0:0)
Branka: 64. Kanga. ČK: 77. Cicinho (Ludogorec).
Braga - Midtjylland 3:1 (0:1)
Branky: 55. z pen. a 90.+5 Galeno, 62. Horta - 19. Evander z pen. ČK. 84. Juninho (Midtjylland).