Nikósie - Karabach 1:4Fotbalisté Randers remizovali v Kluži, gól Lecjakse proti Karabachu nestačil

Fotbalisté Randers remizovali ve 2. kole základních skupin nově vzniklé Evropské konferenční ligy na hřišti Kluže 1:1 a zůstali neporaženi. Se dvěma body jim patří v jablonecké skupině třetí místo, Kluž je s bodem poslední.

Lasser Berg Johnsen (vpravo) z Randers a Constantin Paun-Alexandru Inquam z Kluže.

Dánský celek se dostal v Rumunsku do vedení v závěru první půle zásluhou Alhajiho Kamary. Bod domácím zachránil v 68. minutě střídající Claudiu Petrila. Randers se na hřišti Jablonce představí 21. října.

Nedařilo se naopak příštímu soupeři pražské Slavii, fotbalistům Maccabi Haifa, kteří prohráli na hřišti Unionu Berlín 0:3. Německý celek dostal do vedení ve 33. minutě Andreas Voglsammer a po přestávce se trefili také Kevin Behrens a střídající Taiwo Awoniyi. Zatímco Union má shodný počet bodů i skóre se Slavií, izraelský celek je s jedním bodem ve skupině E poslední.

Ani branka Jana Lecjakse nepomohla hráčům Omonie Nikósie a kyperský celek prohrál doma s Karabachem 1:4. Český obránce se prosadil ve 40. minutě po centru Zacharia. Hosté však duel otočili duel čtyřmi brankami ve druhé půli a dostali se díky lepšímu skóre do vedení skupiny H před Basilej. Omonia je s jedním bodem čtvrtá.

Druhou porážku si připsal další kyperský celek Anothorsis Famagusta, po Partizanu Bělehrad nestačil ani na Gent a podlehl 0:2. Za hosty odehrál celý zápas záložník Josef Hušbauer, v 58. minutě dostal žlutou kartu.

Bod za remízu 1:1 vezou ze hřiště PAOK Soluň fotbalisté Slovan Bratislava. Jurij Medveděv odehrál 82 minut a dostal v závěru prvního poločasu žlutou kartu, další Čech Jaromír Zmrhal nastoupil v 70. minutě. Slovenský celek je ve skupině F s jedním bodem třetí.

Neuspěl Arnhem s Tomášem Hájkem, který neudržel před svými fanoušky vedení proti Rennes a po brankách Serhoua Guirassyho a Kamala Deen Sulemana ze druhé půli prohrál 1:2. Hájek, jenž nastoupil v 58. minutě, dostal o tři minuty později žlutou kartu.

Roli jednoho z hlavních favoritů potvrzuje AS Řím. Na hřišti Luhansku vyhrálo 3:0 a je stoprocentní. Po dvou zápasech má ve skupině C skóre 8:1. Přemožitel Plzně, CSKA Sofia je ve stejné skupině třetí, díky bezbrankové remíze s celkem Bodö/Glimt si připsala první bod v soutěži.

Slavil také Tottenham, jenž díky hattricku Harryho Kanea porazil slovinskou Muru 5:1.

2. kolo skupin fotbalové Konferenční ligy:
Skupina A:
Alaškert - Helsinky 2:4 (1:1)
Branky: 24. Embalo, 90.+3 Glišič - 8. a 63. Riski, 57. Valenčič, 90.+4 Olusanya. ČK: 36. Grigorjan (Alaškert).
Branky: 28. vlastní Korrea, 81. Kums.
Partizan Bělehrad - Flora Tallinn 2:0 (2:0)
Luhansk - AS Řím 0:3 (0:1)
Branky: 7. El Shaarawy, 66. Smailing, 68. Abraham.
Branky: 68. Petrila - 41. Kamara.
Kluž: Figueiredo - Manea, Burca, Cestor, Stefan - Boateng (82. Culio), Rodriguez (46. Bordeianu), Deac - Paun (90.+4 Gidea), Debeljuh (63. Alibec), Costache (63. Petrila).
Randers: Carlgren - Kopplin, Piesinger, Graves, Bundgaard - Ankersen (69. Tibbling), Johnsen, Hammershoy-Mistrati (86. Klysner), Kehinde - Odey (69. Brock-Madsen), Kamara (63. Laurenborg).
Alkmaar - Jablonec 1:0